Reklama

Wsiąść do autobusu czy uniknąć potrącenia? Mieszkańcy się skarżą

Opublikowano:
Autor:

Wsiąść do autobusu czy uniknąć potrącenia? Mieszkańcy się skarżą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowiutkie wiaty przystankowe zastąpiły te stare i wysłużone. Większość z nich stanęła w tym samym miejscu, co jej poprzedniczka, ale jedna z nich została zainstalowana nieco dalej. Aby wsiąść, pasażerowie muszą przejść przez ścieżkę rowerową.

Nowiutkie wiaty przystankowe zastąpiły te stare i wysłużone. Większość z nich stanęła w tym samym miejscu, co jej poprzedniczka, ale jedna z nich została zainstalowana nieco dalej. Aby wsiąść, pasażerowie muszą przejść przez ścieżkę rowerową. 

Chodzi o przystanek na Podolszycach Południe "Wojciecha 01". Stara wiata ustawiona była tuż przy zatoczce autobusowej, ale ta nowa jest już nieco bardziej oddalona. Pasażerowie, aby wsiąść do autobusu, muszą uważać na rowerzystów, a tych jest coraz więcej, zwłaszcza po wprowadzeniu roweru miejskiego. Rada Mieszkańców Osiedla zwróciła się do władz miasta z prośbą o przesunięcie wiaty na swoją pierwotną pozycję. 

- Coraz częściej dochodzi do sytuacji, gdzie rowerzyści muszą nagle hamować, by nie potrącić osób wsiadających do autobusu. Poprzednia lokalizacja przystanku nie stwarzała takiego zagrożenia w ruchu - argumentują w piśmie do prezydenta. 

Jak się okazuje, przesunięcie wiaty to nie przypadek, a celowe działanie urzędników. Przede wszystkim nowa wiata jest większa, przez co lepiej chroni przed deszczem i wiatrem. W starej lokalizacji by się po prostu nie zmieściła. 

- Obiekt budowlany, jakim jest wiata przystankowa, musi znajdować się w odpowiedniej odległości do drogi rowerowej, która się za nią znajduje oraz przepisową odległość od krawędzi jezdni lub zatoki przystankowej. Stary obiekt nie spełniał tego wymogu - odpowiedział Jacek Ambroziak, pełnomocnik ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego w urzędzie miasta. 

W ramach programu mobilności miejskiej w Płocku zamontowano 40 nowych wiat przystankowych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE