Reklama

Wreszcie! Rusza budowa zjazdu przy Auchan

Opublikowano:
Autor:

Wreszcie! Rusza budowa zjazdu przy Auchan - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po latach oczekiwania rusza budowa nowego zjazdu z Wyszogrodzkiej do centrum handlowego Auchan.

Po latach oczekiwania rusza budowa nowego zjazdu z Wyszogrodzkiej do centrum handlowego Auchan.

Zjazd na parking hipermarketu usytuowany zaraz za jednym z dwóch najbardziej ruchliwych skrzyżowań w tej części miasta od lat psuł krew kierowcom i płocczanie od dawna czekali na zmiany w tym zakresie. Nieszczęsny zjazd dawał się we znaki nie tylko tym, którzy skręcają w lewo z Armii Krajowej, czy tym, którzy jadą prosto z środkowego pasa z duszą na ramieniu przekraczają kilka pasów ruchu, ale i kierowców, którzy zjazd omijają szerokim łukiem - bowiem gdy jest duży ruch, samochody zjeżdżające na parking znacznie spowalniają ruch na skrzyżowaniu.

Z jeszcze większą niecierpliwością kierowcy wyglądają widoków na odciążenie wyjazdu z na Czwartaków. Obecnie jest tam wąskie gardło i przed świętami, gdy jest spory ruch w centrach handlowych, kierowcy stoją w ogromnym korku nawet pół godziny, żeby wydostać z parkingu.  Od dawna mówi się, że przebicie z Wyszogrodzkiej pełniłoby funkcję i z zjazdu, i wyjazdu.

Na rozpoczęcie prac trzeba było czekać  naprawdę długo, ale wiele wskazuje na to, że wreszcie się udało - wzdłuż Wyszogrodzkiej pojawiły się już pachołki służące do oznaczenia nowej organizacji ruchu. - Mamy informację, że inwestor od jutra planuje rozpocząć budowę zjazdu - potwierdza płocki Ratusz.

Na parking ma prowadzić dość długi prawoskręt, ten sam pas ma służyć również jako pas do włączenia się do ruchu dla wyjeżdżających sprzed centrum handlowego. Budowa może potrwać ok. dwóch miesięcy, a stary zjazd zostanie zlikwidowany po tym, gdy kierowcom udostępni się nowy. Drogowcy oceniają, że powstanie drogi znacznie usprawni ruch w rejonie skrzyżowania Armii Krajowej, Wyszogrodzkiej oraz Jana Pawła II i poprawi jego przepustowość.

Wcześniej Ratusz myślał o budowie wiaduktu mniej więcej na wysokości Agaty , który rozprowadzałby ruch w czterech kierunkach, do poszczególnych centrów handlowych. Była to jednak koncepcja powstająca w urzędzie, gdy szefem wydziału był jeszcze Leszek Narkowicz. Nie wiadomo,  czy taką wizję będzie miało nowe szefostwo wydziału, a przede wszystkim, czy taki wiadukt w ogóle jest w tym miejscu potrzebny.  Można się spodziewać, że pilniejsze będzie dokończenie równoległej do Wyszogrodzkiej nitki  prowadzącej od wybudowanego niedawno ronda przy Czwartaków do wiaduktu nad Trasą ks. Jerzego Popiełuszki i dalej do Leroy Merlin i Decathlonu.

Fot. Portal Płock

Czytaj też:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE