Reklama

Wreszcie jest! Nowa płyta płockiego zespołu

Opublikowano:
Autor:

Wreszcie jest! Nowa płyta płockiego zespołu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Śpiewają wspólnie już od ośmiu lat, ale dopiero teraz doczekali się debiutanckiego albumu. Płoccy The Manhattan Transfer będą go promować w niedzielę 7 grudnia o 18.00 w Klubie Rock 69.

Śpiewają wspólnie już od ośmiu lat, ale dopiero teraz doczekali się debiutanckiego albumu. Płoccy The Manhattan Transfer będą go promować w niedzielę 7 grudnia o 18.00 w Klubie Rock 69.

Kwartet Positive Vibrations działa od jesieni 2006 roku. Tworzą go wokaliści występujący również w chórze Vox Singers: Anna Kruszyńska (sopran), Monika Krystek (alt), Tomasz Jeżewski (tenor), Łukasz Grocki (bas).

Są amatorami, ale zachwycają doskonale zharmonizowanymi głosami. Nad emisją głosu pracują z Izabelą Denst-Szydłowską, akompaniuje im Maciej Bieniek. Pieczę nad całością sprawuje dyrygent chóru Vox Singers Robert Majewski. Wzorują się na największych mistrzach, na czele z kultową formacją The Manhattan Transfer.

Positive Vibrations zbierali laury na Olimpiadach Chóralnych w chińskim Shaoxing (2010 r.), amerykański, Cincinnati (2012 r.) i austriackim Grazu (2014 r.) oraz na wielu międzynarodowych festiwalach i przeglądach.

Od kilku lat Positive Vibrations plasują się w czołówce prestiżowego rankingu Interkultur, obejmującego najlepsze na świecie amatorskie jazzowe formacje wokalne. Rok 2014 płocczanie zakończą na 25. miejscu tego zestawienia.

Debiutancka płyta kwartetu „The Jazzpirations” zawiera dziewięć utworów: „Route 66”, „Old Devil Moon”, „All The Cats Join In”, „Automn Leaves”, „The Boy from N.Y.C.”, „Java Jive”, „Trickle, Trickle”, „Unforgettable” oraz „Birdland”.

Na płycie poza głosami Anny Kruszyńskiej, Moniki Krystek, Tomasza Jeżewskiego i Łukasza Grockiego słychać również fortepian Macieja Bieńka, bas Dariusza Świtalskiego i perkusję Łukasza Romańskiego.

Najbardziej znane utwory, jakie znalazły się na „The Jazzpirations” to „The Boy from N.Y.C.” oraz „Java Jive” spopularyzowane przede wszystkim przez The Manhattan Transfer oraz „Unforgettable”. Ten ostatni utwór śpiewał Nat King Cole. Prawdziwą nieśmiertelność zyskał jednak dzięki niezwykłemu duetowi Nat King Cole/Natalie Cole, w którym wokalne partie nieżyjącego ojca nałożone zostały na ścieżkę dźwiękową córki.

Podczas niedzielnego koncertu w Klubie Rock 69 będzie można usłyszeć wszystkie utwory, które znalazły się na debiutanckim krążku Positive Vibrations. Niewykluczone, że artyści postarają się o dodatkową niespodziankę dla publiczności.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs. Szczegóły wkrótce

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE