Reklama

Wracają z Austrii ze złotymi medalami

Opublikowano:
Autor:

Wracają z Austrii ze złotymi medalami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Chór Vox Singers i kwartet Positive Vibrations z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki sięgnęły po złote medale Europejskiej Olimpiady Chóralnej w autriackim Grazu.

Oba płockie zespoły występowały w Grazu w kategorii jazz/pop. Rywalami kwartetu były formacje z Austrii, Danii i Gibraltaru. Z płockim chórem zaś zmierzyli się przedstawiciele Austrii, Danii i Rosji.

Vox Singers do występu w Grazu przygotowywali się, współpracując z samym Włodzimierzem Korczem. To właśnie on opracował aranże do utworów „Taki cud i miód”, „Przed nocą i mgłą” oraz „Odkryjemy miłość nieznaną”. Płoccy chórzyści zaśpiewali w Austrii jeszcze „Bridge over troubled water”. Kwartet zaprezentował w Grazu standardy „Old Devil Moon”, „All the Cats Join in”, Birdland”.

Positive Vibrations wzięli udział również w niezwykle prestiżowym koncercie Touch Of Pop. Bilety, które kosztowały po kilkadziesiąt Euro, rozeszły się błyskawicznie, a kto liczył na ich kupno „last minute”, srodze się zawiódł.

Podczas European Choir Games do zdobycia są medale złote, srebrne lub brązowe. Program jest oceniany przez międzynarodowe jury, zwracające uwagę na wiele detali. Złoto chóru kwartetu należy więc ocenić niezwykle wysoko. Tym bardziej, że są one efektem kilkumiesięcznych przygotowań, nieustannych prób i warsztatów.

Fot. Dieter Robbinsi POKiS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE