Reklama

Reklama

Wracają odwiedziny w szpitalu na Winiarach. Wejść mogą tylko zaszczepieni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Wracają odwiedziny w szpitalu na Winiarach. Wejść mogą tylko zaszczepieni  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 16 czerwca chorzy hospitalizowani na Winiarach mogą być odwiedzani, ale tylko w ograniczony sposób.

Reklama

W Polsce notuje się coraz mniej zakażeń, ciągle spada też liczba hospitalizacji pacjentów z Covid-19 - we wtorek 15 czerwca w szpitalu na Winiarach z tego powodu przebywało 8 pacjentów z Covid-19. 

Po wielu miesiącach placówka umożliwi odwiedziny pacjentów. Są jednak ściśle określone zasady - jednego pacjenta przez 24 godziny może odwiedzić tylko jedna osoba.

- Przewidujemy tylko jedną osobę, zaszczepioną dwiema dawkami, posiadającą przy sobie dokument. Może wejść na 30 minut od 16:00 do 18:00 - mówi Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. 

Odwiedzający muszą nosić maseczki zasłaniające usta i nos. Wykluczone są odwiedziny na oddziale zakaźnym i oddziale intensywnej opieki medycznej. 

Od 1 lipca szpital na Winiarach nie będzie już szpitalem covidowym - tak zdecydował wojewoda. Placówka będzie miała tylko 3 łóżka "obserwacyjne". 

- Pacjentów z dodatnim wynikiem powinniśmy odsyłać do 3 wyznaczonych szpitali na Mazowszu. Tak to rozumiemy - mówi Kwiatkowski. 

Dyrektor dodaje jednak, że placówka zapewne będzie leczyła pacjentów z Covid-19, żeby nie odsyłać ich do Warszawy. Na Mazowszu do leczenia Covid-19 wyznaczono Szpital Południowy w Warszawie, szpital w Siedlcach i Radomiu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy