Reklama

Wracają klocki na rondzie na Winiarach

Opublikowano:
Autor:

Wracają klocki na rondzie na Winiarach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro, w piątek, znów zmienia się organizacja w rejonie przebudowywanego skrzyżowania Medycznej z Dobrzyńską. Wracają plastikowe elementy tworzące tymczasowe rondo. Nowe rondo według planów ma być dopiero na początku wakacji...

Jutro, w piątek, znów zmienia się organizacja w rejonie przebudowywanego skrzyżowania Medycznej z Dobrzyńską. Wracają plastikowe elementy tworzące tymczasowe rondo. Nowe rondo według planów ma być dopiero na początku wakacji...

Od połowy grudnia trwają prace związane z przebudową tymczasowego ronda (nazywanego żartobliwie rondem z klocków) na skrzyżowaniu Dobrzyńskiej z Medyczną. Na czas prac związanych z usuwaniem  kolizji w infrastrukturze podziemnej kierowcy jeździli  po tymczasowej drodze z betonowych płyt. Ale że bez ronda jeździło się ciężko,  a przez pogodę i tak niewiele się tam działo, drogowcy postanowili przywrócić tymczasowe rondo i upłynnić ruch.

Jak zapowiadają drogowcy, od piątku 7 lutego od godz. 12.00 znów zacznie tam obowiązywać ruch okrężny po rondzie tymczasowym. Z ruchu zostanie wyłączona droga techniczna.

Jak już pisaliśmy, rondo buduje firma Darbud z Białej. Zainkasuje ponad 1,9 mln zł.

Inwestor dał wykonawcy bardzo dużo czasu  - zgodnie z planami, rondo ma być gotowe do końca czerwca.  Kierowcy łapią się za głowę -  ponad pół roku na rondo, które można by wybudować w miesiąc, to naprawdę kupa czasu! Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg wyjaśnia jednak, że określenie tak długiego terminu było konieczne z dwóch przyczyn. Po pierwsze, wykonawca musiał uporać się z usunięciem ogromnej ilości kolizji.

- Kierowcy widzą rondo, ale nie widzą, ile pod ziemią jest kolizji w w branżach: wodociągowej, sanitarnej, centralnego ogrzewania, teletechnicznej i energetycznej - wylicza Marek Antoszek. - Dodatkowo prace mogą trwać dłużej z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Nikt nie wie, jak  długa będzie w tym roku zima. W ubiegłym roku odśnieżaliśmy aż do 6 kwietnia! Jeśli będzie krótka, to niewykluczone, że przebudowę ronda uda się skończyć wcześniej.

Fot. Portal PłockUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE