Reklama

Wraca tęga zima. Zwróćcie uwagę na bezdomnych

Opublikowano:
Autor:

Wraca tęga zima. Zwróćcie uwagę na bezdomnych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszłym tygodniu temperatura w nocy spadnie nawet do -15 stopni Celsjusza. Straż miejska apeluje, aby nie zostać obojętnym wobec tych, którzy nie mają własnego domu.

W przyszłym tygodniu temperatura w nocy spadnie nawet do -15 stopni Celsjusza. Straż miejska apeluje, aby nie zostać obojętnym wobec tych, którzy nie mają własnego domu. 

Niskie temperatury powracają. W nocy z piątku na sobotę temperatura w Płocku może spaść do -12 stopni Celsjusza. Cały przyszły tydzień będzie podobny - temperatura w noc regularnie będzie spadać do 15 kresek poniżej 0. W takich warunkach nocowanie w altanie śmietnikowej czy pustostanie może skończyć się tragedią. Straż miejska apeluje, by zwrócić uwagę na osoby bezdomne. 

- Jeśli zauważycie państwo bezdomnego śpiącego na ławce w parku, przystanku autobusowym czy w pustostanie lub macie informację o osobach bezdomnych, które nie radzą sobie i wymagają pomocy – prosimy dzwońcie do dyżurnego straży miejskiej pod bezpłatny numer telefonu 986 - mówi Jolanta Głowacka, rzeczniczka straży miejskiej. 

Jak wyjaśnia rzeczniczka, strażnicy codziennie interweniują przy osobach bezdomnych. Najczęstszą przyczyną zamarznięć jest alkohol, dlatego nie wolno lekceważyć nietrzeźwych osób na ławkach czy przystankach. Podczas interwencji funkcjonariusze namawiają osoby do spędzenia nocy w noclegowni.

Ogrzewalnia przy Otolińskiej będzie czynna w piątek od 18:00 do soboty do 9:00. Od soboty do odwołania placówka będzie czynna w godzinach 16:00-9:00. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE