Reklama

Wpuścił obcych do domu. Nie ma 1,5 tys. zł

Opublikowano:
Autor:

Wpuścił obcych do domu. Nie ma 1,5 tys. zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo ostrzeżeń wciąż jesteśmy zaskakująco naiwni. Wczoraj oszuści wyłudzili od 75-letniego płocczanina 1,2 tys. zł, a 300 ukradli mu z mieszkania. Policja apeluje: bądźcie ostrożni!

Mimo ostrzeżeń wciąż jesteśmy zaskakująco naiwni. Wczoraj oszuści wyłudzili od 75-letniego płocczanina 1,2 tys. zł, a 300 ukradli mu z mieszkania. Policja apeluje: bądźcie ostrożni!

Jak relacjonuje rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, wczoraj 75-letni mieszkaniec ul. Reja w Płocku, około 13.20 wpuścił do swojego mieszkania dwoje obcych ludzi, którzy wcześniej zaczepili go na ulicy. Już wtedy opowiedzieli mu rzewną historię o swoim bracie, który miał wypadek i czeka go pilna operacja. Łatwowierny mężczyzna, poruszony historią, wpuścił obcych do domu i pożyczył im 1,2 tys. zł. - Kobieta i mężczyzna zapewnili, że całą kwotę jeszcze tego samego dnia zwrócą w godzinach popołudniowych - relacjonuje Krzysztof Piasek. - Jako zastaw pozostawili pokrzywdzonemu torbę od laptopa.

Wykorzystując chwilową nieuwagę swego „wybawcy”, goście ukradli mu jeszcze 300 zł i z tym łatwo osiągniętym łupem opuścili mieszkanie.

Oczywiście o 17.00, gdy nikt nie pojawił się, by zwrócić pieniądze, mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa i powiadomił o wszystkim policję. - Policjanci ponownie apelują do mieszkańców naszego miasta i powiatu, aby zachowali szczególną ostrożność w kontaktach z osobami obcymi - ostrzega Krzysztof Piasek. Osoby te wykorzystują łatwowierność osób starszych i opowiadają różne historie, które zawsze jednak kończą się prośbą o pilną pożyczkę pieniędzy.

Teraz funkcjonariusze szukają złodziei. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzonego wynika, że mężczyzna jest w wieku ok. 45 lat, ma ok. 180 cm wzrostu, waży ok. 90 kg. Ma brązowe włosy, obcięte na jeża, był ubrany na sportowo. Jego towarzyszka jest młodsza, ma ok. 40 lat, miała śniadą cerę i czarne, rozpuszczone włosy.

Policja apeluje również do wszystkich osób, które wczoraj w rejonie osiedla Mickiewicza i Dworcowa widziały mężczyznę i kobietę, którzy zaczepiali ludzi i chcieli pożyczyć pieniądze o kontakt z Komendą Miejską Policji w Płocku tel. 24 266 15 30, 24 266 16 00 lub  bezpłatnym alarmowym 997.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE