Reklama

Wpadli z fałszywymi dwudziestozłotówkami

Opublikowano:
Autor:

Wpadli z fałszywymi dwudziestozłotówkami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nawet 25 lat grozi młodzieńcowi, w którego mieszkaniu odnaleziono sprzęt do podrabiania 20-złotówek. Jego dwaj wspólnicy, którzy wprowadzali fałszywki do obiegu, mogą posiedzieć za kratkami do dziesięciu lat.

Nawet 25 lat grozi młodzieńcowi, w którego mieszkaniu odnaleziono sprzęt do podrabiania 20-złotówek. Jego dwaj wspólnicy, którzy wprowadzali fałszywki do obiegu, mogą posiedzieć za kratkami do dziesięciu lat.

Personel jednej z dyskotek w ubiegły weekend powiadomił policję, że gość lokalu usiłuje płacić banknotami, które wyglądają na fałszywe. Świadczył o tym fakt, że wszystkie banknoty miały nie tylko taki sam nominał, ale i jednakowy numer seryjny.

Jak poinformował rzecznik prasowy płockiej policji Krzysztof Piasek, na miejsce zdarzenia dotarli funkcjonariusze z posterunku z Łącku i z płockiej komendy. Po ustaleniu wszystkich niezbędnych szczegółów mężczyzna usiłujący płacić fałszywkami został zatrzymany wraz z dwoma kolegami, którzy mieli przy sobie „trefne” pieniądze. Łącznie zabezpieczonych zostało sześć 20-złotowych banknotów.

Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Gostynina. Mają 17-19 lat. Miejscowi policjanci w mieszkaniu jednego z zatrzymanych znaleźli sprzęt, który służył do produkcji fałszywek. Zatrzymani młodzieńcy usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Gostyninie usłyszeli zarzut wprowadzania do obiegu falsyfikatów. Dziewiętnastolatek usłyszał również zarzut podrabiania pieniędzy. Cała trójka została objęta dozorem policyjnym.

Za podrabianie polskich banknotów grozi 5-25 lat więzienia. Wprowadzanie fałszywych banknotów do obiegu zagrożone jest karą od roku do dziesięciu lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE