Reklama

Wózkiem inwalidzkim na drugą stronę. To jak droga przez mękę

Opublikowano:
Autor:

Wózkiem inwalidzkim na drugą stronę. To jak droga przez mękę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawa dotyczy ul. Tysiąclecia, na której nie tylko intensywny ruch jest problemem. Wyzwanie stanowi także wysoki krawężnik. Jest on bowiem poważnym utrudnieniem dla niepełnosprawnych.

Sprawa dotyczy ul. Tysiąclecia, na której nie tylko intensywny ruch jest problemem. Wyzwanie stanowi także wysoki krawężnik. Jest on bowiem poważnym utrudnieniem dla niepełnosprawnych.

W imieniu osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach interweniowała radna Daria Domosławska. Chodzi o przejście dla pieszych przez ul. Tysiąclecia, przed Centralnym Ośrodkiem Rehabilitacji.

- Na prośbę osób niepełnosprawnych, opiekunów osób niepełnosprawnych proszę o zlikwidowanie bariery utrudniającej osobom niepełnosprawnym pokonanie przejścia dla pieszych przez ul. Tysiąclecia przed Centralnym Ośrodkiem Rehabilitacji COR (likwidacja przerwy między krawężnikiem a ulicą od strony bloków) - wnioskuje radna. 

Podjazd pod krawężnik po stronie COR nie stanowi utrudnienia podczas jazdy wózkiem, naprawy wymaga podjazd od strony bloków. Po drugiej stronie na osobę korzystającą z wózka inwalidzkiego czeka krawężnik, poprzedzony wgłębieniem.

- Kierowca ma wrażenie że wózek płynnie wjedzie na chodnik, lecz niestety osoba niepełnosprawna nie jest w stanie minąć samodzielnie tej bariery architektonicznej i gwałtownie zatrzymuje się - wyjaśnia Daria Domosławska.  

Okazuje się, że problem może zostać zlikwidowany jeszcze w tym roku, ponieważ Miejski Zarząd Dróg planuje przebudowę ul. Tysiąclecia.

- Miejski Zarząd Dróg jest na etapie rozstrzygnięcia przetargu na wykonanie w roku bieżącym przebudowy ulicy Tysiąclecia w zakresie budowy ścieżki rowerowej oraz chodnika - informuje wiceprezydent Jacek Terebus. - Realizacja powyższego zadania przewidziana jest do końca października bieżącego roku i obejmuje również miejsce przedstawione w interpelacji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE