Reklama

WOŚP nabiera wiatru w żagle. W Orlen Arenie łódki, koncerty i laserowy pokaz

Opublikowano:
Autor:

WOŚP nabiera wiatru w żagle. W Orlen Arenie łódki, koncerty i laserowy pokaz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Wszystkie serca biją w rytm Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nieprawdopodobna akcja na wielką skalę robiona nie dlatego, że fajny jest Jurek Owsiak, fajny jest prezydent tego czy innego miasta czy fajna pani dyrektor, tylko dlatego, że możemy wspólnie razem, organizatorzy akcji, ci, którzy zbierają i wrzucają do puszek, biorą udział w aukcjach, wesprzeć dzieci potrzebujące pomocy w procesie leczenia i rehabilitacji - zachęcał do dołożenia datku na rzecz WOŚP prezydent Płocka podczas dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury.

- Wszystkie serca biją w rytm Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nieprawdopodobna akcja na wielką skalę robiona nie dlatego, że fajny jest Jurek Owsiak, fajny jest prezydent tego czy innego miasta czy fajna pani dyrektor, tylko dlatego, że możemy wspólnie razem, organizatorzy akcji, ci, którzy zbierają i wrzucają do puszek, biorą udział w aukcjach, wesprzeć dzieci potrzebujące pomocy w procesie leczenia i rehabilitacji - zachęcał do dołożenia datku na rzecz WOŚP prezydent Płocka podczas dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury.

Coraz bliżej do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 12 stycznia również w Orlen Arenie w Płocku, aby zebrać fundusze na zakup sprzętu dla chirurgii, neurochirurgii i zakładów diagnostyki obrazowej. Przypomnijmy, że w 2019 r. udało się łącznie zebrać 323 tys. 366 zł i 29 gr., co było rekordową kwotą w historii płockich finałów WOŚP. Z najpełniejszej skarbony stacjonarnej (ta znajdowała się w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach) wyjęli 10 tys. 862 zł.  Rekordową aukcją internetową okazała się propozycja od prezydenta Płocka, która zagwarantowała 5 tys. zł. Był to lot nad Płockiem wraz z Andrzejem Nowakowskim.

- Pan Grzegorz wpłacił tę kwotę, opowiadając historię swojego syna, który sam korzystać ze sprzętu zakupionego ze zbiórki w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To była dla niego dodatkowa determinacja, aby realnie wesprzeć tych, którzy tej pomocy potrzebują. Co roku zbieramy większe kwoty, ale trzeba pamiętać o tym, co najważniejsze. To praca lekarzy, którzy dzięki temu otrzymanemu sprzętowi mogą lepiej ratować dzieci. O tym pamiętajmy wrzucając każdy datek do puszki wolontariusza. Nawet za ten najmniejszy bardzo mocno dziękujemy - mówił prezydent Płocka.

Najmłodszy wolontariusz nie miał nawet 10 lat, natomiast najstarszy powyżej 80. Po raz pierwszy skorzystano także z terminali płatniczych, które pojawią się podczas zbiórki również i tym razem.

Niestety poprzedni finał, choć rekordowy, to jednak naznaczony tragicznym zdarzeniem z Gdańska, kiedy podczas lokalnego finału WOŚP ugodzono nożem prezydenta miasta. Paweł Adamowicz zmarł następnego dnia, z kolei Jerzy Owsiak chciał zmniejszyć swoje zaangażowanie w działalność fundacji. Ostatecznie zmienił zdanie.

- Dokładamy wszelkich starań, żeby podczas płockiego finału było bezpiecznie - zapewniała szefowa płockiego sztabu WOŚP, Litosława Koper.

Jak dotąd dzięki tej corocznej zbiórce płockie szpitale i placówki opieki zdrowotnej otrzymały sprzęt medyczny warty ponad 3,5 mln zł (w tym m.in. Szpital św. Trójcy za 1,2 mln zł, Wojewódzki Szpital Zespolony za ponad 1,8 mln zł, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, Stowarzyszenie Hospicyjno-Paliatywne Hospicjum Płockie pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej). - Orkiestra, aby wspomóc najmłodszych, zagra pod hasłem "Wiatr w żagle". A my w Płocku nad Wisłą, kochamy Wisłę, kochamy nabrzeże, kochamy żaglówki, więc hasło jak najbardziej aktualne i jestem przekonany, że będzie porywać nie tylko wolontariuszy, ale również mieszkańców Płocka do tego, by hojnie wsparli kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dodał włodarz Płocka. Dziękował także "całej armii" zaangażowanych wolontariuszy kwestujących m.in. na ulicach miasta i w galeriach handlowych. W tym roku to 460 osób.

WOŚP w Płocku zacznie grać nawet nieco wcześniej. Pierwszą puszkę zobaczymy 10 stycznia podczas gali operetkowo-operowej w Państwowej Szkole Muzycznej. Funkcję wolontariusza obejmie dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Adam Mieczykowski. Natomiast 11 stycznia, w sobotę ustawią skarbony stacjonarne w płockich galerii handlowych. - Strażnicy skarbon będą dyżurować. Eventy potrwają od godz. 12.00 do 18.00, 19.00, wystąpią chyba wszystkie płockie chóry, dzieci z przedszkoli, MDK-u, POKiS-u, Harcerski Zespół Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka", Zespół Tańca Ludowego Masovia. W działania włączy się Spółdzielczy Dom Kultury. Pana prezydenta poprosimy o poprowadzenie aukcji z pracami dzieci. Następnego dnia przeniesiemy się w gościnne progi Orlen Areny - informowała Litosława Koper. Bieg "Po serce na mecie" i marsz nordic walking rozpoczną się już o godz. 10.00, od 12.00 zapraszają do hali na stoiska, wystawy, targi medyczne, kosmetyczne, pokazy taneczne i licytacje na scenie. Można oddać krew, zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego, obejrzeć np. stare garbusy, sprzęt militarny, skorzystać z zabaw, zrobić zabawne zdjęcie w fotobudce, wkroczyć w specjalnych goglach do wirtualnej rzeczywistości czy wejść do łódki. - Płyniemy w tym roku w Orlen Arenie - podsumowała szefowa sztabu.

- Tuż po godz. 18.00 koncert zespołu 2 plus 1, natomiast przed godz. 17.00 rozpocznie się występ Baranovskiego, laureata The Voice of Poland. Skoro podążamy z wiatrem w żagle, to na koniec, po Światełku do nieba w formie pokazu świetlno-laserowego, proponujemy szanty w wykonaniu płockiego zespołu Szczury lądowe - zachęcał do obecności zastępca dyrektora POKiS-u, Artur Kras.

Wydarzenia w Orlen Arenie potrwają do godz. 21.30. Przypomnijmy, że trwają aukcje internetowe (kolejne sukcesywnie dochodzą). Wśród ofert m.in. podwójny karnet VIP na Audioriver, koszulka z podpisami uczestników ostatniej edycji programu Big Brother), książki Piotra Gryszpanowicza, voucher na sesję terapii manualnej twarzy, zdjęcie Robert Kubicy z autografem, zdjęcia z WOŚP podpisane przez Jerzego Owsiaka, oferują kolację np. w towarzystwie Marka Szkopka, Andrzeja Suprona, czy prezydenta Płocka. Te aukcje, które już zostały uruchomione, znajdziemy tu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE