Reklama

Wojewódzki Szpital Zespolony świętował swój jubileusz [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Wojewódzki Szpital Zespolony świętował swój jubileusz [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital na Winiarach ma już 45 lat. Galę urodzinową zorganizowano w Teatrze Dramatycznym. Była to okazja do podsumowań, wręczenia odznaczeń dla specjalnie zasłużonych, którzy ciężką pracą przyczynili się do wspólnego sukcesu placówki i tym samym dobra mieszkańców.

Szpital na Winiarach ma już 45 lat. Galę urodzinową zorganizowano w Teatrze Dramatycznym. Była to okazja do podsumowań, wręczenia odznaczeń dla specjalnie zasłużonych, którzy ciężką pracą przyczynili się do wspólnego sukcesu placówki i tym samym dobra mieszkańców.

W piątkowej gali w Teatrze Dramatycznym w Płocku uczestniczyli przedstawiciele licznych instytucji, wspólnie świętując piękny jubileusz. Marszałek województwa Adam Struzik wręczył też odznaczenia, dziękując za pracę i serce włożone w działanie szpitala.

- Dzisiaj świętujemy 45-jubileusz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku - powiedział marszałek Adam Struzik. - Bardzo trudno wyobrazić sobie bezpieczeństwo zdrowotne tej części Mazowsza bez szpitala wojewódzkiego, bez tej rzeszy pracowników, którzy kiedyś i obecnie pracują, bez dobrze wykształconej kadry, unowocześnienia i stałego rozwoju. Każdy z państwa zasługuje tu na uznanie.

Podsumowanie i specjalne podziękowania składał dyrektor placówki Stanisław Kwiatkowski.

- Jako dyrektor tak wielkiego i skomplikowanego organizmu, o dużej wrażliwości publicznej, podlegającej nieustannej kontroli społecznej, chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy bezpośrednio i pośrednio przyczynili się do naszego sukcesu. W pierwszej kolejności dziękuję pracownikom WSZ w Płocku bez względu na zakres powierzonych im zadań, gdyż to oni na co dzień i w trudzie budują naszą pozycję. Dziękuję też tym wszystkim, którzy zagwarantowali nam fundusze na rozwój szpitala. Szpital wojewódzki to dzieło zbiorowe i wielopokoleniowe. Cieszę się, że w nim uczestniczę.

Wojewódzki Szpital Zespolony oficjalnie został otwarty 9 kwietnia 1973 roku i był największą placówką medyczną północnego Mazowsza. Właśnie wtedy został oddany do użytku gmach główny, nadal z powodzeniem służący pacjentom, z czasem podlegający licznym modernizacjom i doposażeniu w najnowszej generacji sprzęt diagnostyczny, zabiegowy i terapeutyczny. Pierwszą jednostką uruchomioną w placówce był oddział płucny, który rozpoczął działalność w jednym z pawilonów w 1969 roku. Pracuje nadal, oczywiście w znacznie lepszych warunkach.

 - Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że mimo lepszych i gorszych okresów, wywiązujemy się dobrze ze swoich zadań - mówił Kwiatkowski.

Dyrektor podkreślał, że przed szpitalem liczne inwestycje. Do 2023 plan przedsięwzięć zawiera utworzenie Zakładu Radioterapii, a także Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Aktualnie trwa modernizacja Przychodni Specjalistycznej wraz z modernizacją pracowni endoskopowej i pomieszczeń Przychodni  Podstawowej Opieki Zdrowotnej na Winiarach. Planowany jest remont pawilonu, w którym usytuowany jest Oddział Obserwacyjno-Zakaźny. Kontynuowany będzie zakup nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej do nowoczesnej metody leczenia kamicy nerkowej, prostaty, elektroterapii dla kardiologii. Planowane jest także uruchomienie Poradni Wad Postawy, Oddziału Rehabilitacji Ortopedycznej i Neurologicznej 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE