Reklama

Reklama

Wojewoda mazowiecki złożył rezygnację

Opublikowano: ndz, 27 paź 2019 11:06
Autor:

Wojewoda mazowiecki złożył rezygnację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Paweł Szefernaker, powiadomił, że nowo wybrani parlamentarzyści pełniący dotychczas funkcje wojewodów i wicewojewodów, w tym wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji.

Reklama

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Paweł Szefernaker, powiadomił, że nowo wybrani parlamentarzyści pełniący dotychczas funkcje wojewodów i wicewojewodów, w tym wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji.

– W czwartek podczas uroczystości w Sejmie wszyscy wybrani otrzymali z rąk sędziego Wiesława Kozielewicza - Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej, zaświadczenia o wyborze. Do 12 listopada, do czasu rozpoczęcia nowej kadencji parlamentu, premier Mateusz Morawiecki, ma czas zgodnie z prawem, na przyjęcie złożonych przez wojewodów rezygnacji. Do tego czasu będą pełnić sprawowane funkcje – poinformował nadzorujący pracę wojewodów, Paweł Szefernaker.

Przypomnijmy, że w wyborach do Sejmu wybrano ośmioro wojewodów. To Paweł Hreniak – wojewoda dolnośląski, Zbigniew Hoffmann – wojewoda wielkopolski, Zdzisław Sipiera – wojewoda mazowiecki, Władysław Dajczak – wojewoda lubuski, Przemysław Czarnek – wojewoda lubelski, Zbigniew Rau - wojewoda łódzki. Na czele urzędów wojewódzkich w województwach podkarpackim i świętokrzyskim były dwie kobiety - Ewa Leniart i Agata Wojtyszek. Obie ostały posłankami. Do parlamentu zostało wybranych również dwoje wicewojewodów z województwa opolskiego i świętokrzyskiego - w poselskich ławach zasiądą Violetta Porowska i Bartłomiej Dorywalski.

Nowi wojewodowie i wicewojewodowie zostaną powołani przez premiera po zaprzysiężeniu nowego rządu.

[ZT]23793[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (15)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.