Reklama

Wodociągi podały wyniki nowych badań wody z Wisły

Opublikowano:
Autor:

Wodociągi podały wyniki nowych badań wody z Wisły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka spółka poinformowała, że wyniki badań wody z godz. 22 w piątek 30 sierpnia oraz z godz. 7 w sobotę 31 sierpnia potwierdzają, że woda uzdatniona podawana do miejskiej sieci wodociągowej nie wykazuje przekroczeń norm. Poznaliśmy też prawdopodobną przyczynę awarii w oczyszczalni w Warszawie.

Płocka spółka poinformowała, że wyniki badań wody z godz. 22 w piątek 30 sierpnia oraz z godz. 7 w sobotę 31 sierpnia potwierdzają, że woda uzdatniona podawana do miejskiej sieci wodociągowej nie wykazuje przekroczeń norm. Poznaliśmy też prawdopodobną przyczynę awarii w oczyszczalni w Warszawie.

Wodociągi Płockie najnowszy komunikat wydały w sobotnie przedpołudnie.

- Wyniki badań wody z godz. 22 z dnia 30 sierpnia 2019 r. oraz z godz. 7 z dnia 31.08.2019 r. potwierdzają, że woda uzdatniona podawana do miejskiej sieci wodociągowej nie wykazuje przekroczeń w zakresie monitorowanych parametrów jakościowych, określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - czytamy w komunikacie.

Woda przeznaczona do spożycia przez ludzi jest systematycznie badana przez akredytowane laboratorium badawcze Wodociągów Płockich, jak również kontrolowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i oceniana przez Instytucję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Przypomnijmy, że we wtorek 27 sierpnia w Warszawie doszło do awarii kolektora przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka".

Nieczystości skierowano do drugiego kolektora, ale już w środę przestał on funkcjonować. Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły. W efekcie do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę, specjaliści wyliczyli, że w 100 litrach wody w rzece 1 litr to ścieki. Nieczystości dotarły w piątek do Płocka.

W piątek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk poinformował, że ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną rozerwania kolektora przesyłającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" było pęknięcie rurociągu na połączeniu ze stalową rurą osłonową. Wzrost ciśnienia mógł się przyczynić do wybuchu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE