Reklama

Reklama

Woda w kranie z bakteriami coli, nie nadaje się do spożycia! Mieszkańcy korzystają z beczkowozów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Woda w kranie z bakteriami coli, nie nadaje się do spożycia! Mieszkańcy korzystają z beczkowozów - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku poinformował, że badania próbki wody produkowanej przez Stację Uzdatniania Wody w podpłockiej Białej wykazały bakterie E. coli. Taka woda - surowa - nie jest przydatna do spożycia przez ludzi.

Reklama

Sanepid orzekł to w czwartek, po laboratoryjnym zbadaniu próbki wody z kranu w kuchni w Szkole Podstawowej w Białej w gminie Stara Biała w powiecie płockim.

Problem dotyczy sporej liczby osób, mieszkańców miejscowości  Biała, Stara Biała, Bronowo Kmiece, Bronowo-Zalesie, Nowe Bronowo, Nowe Draganie, Stare Draganie, Dziarnowo, Kowalewko, Kruszczewo, częściowo także Srebrnej, Nowego Trzepowa, Nowej Białej, Maszewa Dużego i Mańkowa.

Co ważne, Sanepid poinformował, że po przegotowaniu woda nadaje się do picia, przygotowywania posiłków, produkcji żywności, a także do kąpieli noworodków, może też być stosowana do innych celów socjalno-bytowych.

- Gospodarka Komunalna „Stara Biała” prowadzi prace, które przywrócą prawidłowe parametry wody. Gdy tylko będą one zgodne z normami – mieszkańcy zostaną o tym niezwłocznie poinformowani - czytamy na stronie gminy Stara Biała.

.Mieszkańcy mogą korzystać z zastępczych punktów poboru wody przy kościele w Starej Białej w godz. 8:00-22:00, w Stacji Uzdatniania Wody w Kobiernikach oraz w Srebrnej przy blokach nr 49, 49A, 49B. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy