Reklama

Wkrótce ruszy przebudowa al. Kilińskiego. Na początek zamknięcie fragmentu...

Opublikowano:
Autor:

Wkrótce ruszy przebudowa al. Kilińskiego. Na początek zamknięcie fragmentu... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niestety nie mamy informacji, która ucieszy kierowców. Płocki Ratusz podał wstępną datę rozpoczęcia prac związanych z przebudową al. Kilińskiego i na jakim fragmencie wpierw należy spodziewać się ograniczeń w ruchu

Niestety nie mamy informacji, która ucieszy kierowców. Płocki Ratusz podał wstępną datę rozpoczęcia prac związanych z przebudową al. Kilińskiego i na jakim fragmencie wpierw należy spodziewać się ograniczeń w ruchu

Wykonawca zajmujący się przebudową al. Kilińskiego wstępnie zadeklarował, że 17 czerwca chce całkowicie zamknąć odcinek tej drogi między skrzyżowaniem z ul. 3 Maja, a skrzyżowaniem z ul. Sienkiewicza. A co z autobusami Komunikacji Miejskiej? Te będą jeszcze przez trzy dni tędy kursować normalnie. Na wjazdach na ten fragment al. Kilińskiego staną zapory, które pracownicy firm wykonujących przebudowę przed autobusami KM będą odsuwać.

– Takie tymczasowe utrzymanie ruchu „czerwoniaków” wynika z faktu, że 19 czerwca kończy się rok szkolny i dopiero po tym czasie zaczyna obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy – wyjaśnia Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu.

Od 20 czerwca przez ten fragment al. Kilińskiego autobusy już nie przejadą. Dojazd do wszystkich posesji, znajdujących się przy al. Kilińskiego, będzie zapewniony (w większości wypadków od ich zaplecza). Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej Policji mają korzystać z drugiej bramy, która znajduje się przy ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej.

Niestety o ile podano wstępną datę rozpoczęcia prac, tak nie mamy daty ich zakończenia. Woźniak zapewnia: – Wykonawca będzie je prowadził najszybciej jak to możliwe, ale z zachowaniem wszystkich reżimów, pozwalających zapewnić odpowiednią jakość tych prac.

Jeśli po sfrezowaniu asfaltu okaże się, że Kilińskiego wyłożona jest kostką bazaltową – co jest prawdopodobne – to materiał ten zostanie przewieziony do bazy Miejskiego Zarządu Dróg.

Co dalej?

Wkrótce zamknięcie starej przeprawy.

[ZT]22582[/ZT]

Woźniak tłumaczy: – Wykonawca przebudowy al. Kilińskiego oraz wykonawca remontu mostu im. Legionów Piłsudskiego zostali poinformowani o obowiązku skorelowania prac, aby roboty na drodze łączącej osiedle Kolegialna z Radziwiem odbywały się w jednym czasie. Dlatego po rozpoczęciu remontu mostu można spodziewać się, że wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Mostowej, który łączy przeprawę ze skrzyżowaniem al. Kilińskiego, ul. Warszawskiej i Norbertańskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE