Reklama

Wkrótce ruszy budowa nowego bloku na Podolszycach

Opublikowano:
Autor:

Wkrótce ruszy budowa nowego bloku na Podolszycach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawdopodobnie już niedługo powinna się rozpocząć budowa nowego bloku komunalnego na Podolszycach Północ. Wśród blisko 70 mieszkań znajdą się lokale do wynajęcia w ramach miejskiego programu ?Mieszkania na start?.

Prawdopodobnie już niedługo powinna się rozpocząć budowa nowego bloku komunalnego na Podolszycach Północ. Wśród blisko 70 mieszkań znajdą się lokale do wynajęcia w ramach miejskiego programu "Mieszkania na start".

Choć na temat przyszłości działki pprzy ulicy Kleeberga między galerią Mazovia i parkiem, tuż obok charakterystycznego błękitnego wieżowca MTBS, snuto różne plany, teraz jest już pewne, że powstanie na niej zapowiadany od dawna blok komunalny Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Przetarg na budowę bloku ogłoszono w sierpniu. 

- Obecnie trwa jeszcze dwuetapowa procedura wyłonienia wykonawcy - powiedział nam wiceprezes MTBS, Przemysław Berent. 

Po jej zakończeniu zostanie podpisana umowa z wykonawcą, który na budowę bloku będzie miał 18 miesięcy od chwili przekazania placu budowy.

Jaki będzie nowy blok? Jak czytamy w dokumentacji, budynek, który powstanie między ulicami Sikorskiego i Kleeberga będzie czterokondygnacyjny, z windą, utrzymany w kremowo-szaro-czerwonej kolorystyce. W bloku znajdzie się 68 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ponad 3,3 tys. m2. Metraże będą różnorodne - od kawalerek o powierzchni 34,28 m2 do trzypokojowych mieszkań o powierzchni 69,78 m2. Podobnie jak inne bloki komunalne we wszystkich mieszkaniach będą płytki w kuchni i w łazience, a także wyposażenie tych pomieszczeń (kuchenka, wanna, umywalka, sedes).

Nie ma obaw, że mieszkańcy nowego, niemałego przecież bloku będą zajmować miejsca parkingowe mieszkańcom tej części Podolszyc, w której - jak wszędzie - z wolnymi miejscami jest zwykle krucho. Na najniższej kondygnacji powstanie podziemny garaż z 29 miejscami postojowymi, a przy bloku - parking z taką samą liczbą miejsc. Do dyspozycji mieszkańców będzie też ogrodzony plac zabaw. W przyszłości obok powstanie drugi blok o identycznej liczbie mieszkań. 

Tak jak planowano od dawna, w bloku mają się mieścić mieszkania na wynajem w ramach uchwalonego przez radnych programu "Mieszkania na start". 

[ZT]12731[/ZT]

Powierzchnia zabudowy nowego bloku to 1692,89 m2, powierzchnia całkowita - 7494,88 m2, powierzchnia użytkowa 5321,21 m2,  a kubatura - 21 910 m3.

Obejrzyjcie wizualizacje nowego bloku.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE