Reklama

Wisła przekroczyła stan alarmowy o 30 cm

Opublikowano:
Autor:

Wisła przekroczyła stan alarmowy o 30 cm - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poziom Wisły wzrósł gwałtownie w Kępie Polskiej - dziś rano stan alarmowy został tam przekroczony o 30 cm. Hydrolodzy uspokajają - od jutra woda zacznie opadać.

Poziom Wisły wzrósł gwałtownie w Kępie Polskiej - dziś rano stan alarmowy został tam przekroczony o 30 cm. Hydrolodzy uspokajają - od jutra woda zacznie opadać.

Od soboty znacznie wzrósł poziom wody w Wiśle. Jak poinformowała rzeczniczka starostwa płockiego, Dagmara Kobla-Antczak, dziś o godz. 6.00 rano poziom wody w Kępie Polskiej wyniósł 480 cm, co oznacza, że stan alarmowy został przekroczony o 30 cm. Wody przybyło również na wodowskazie w Wyszogrodzie - rano poziom rzeki wynosił 534 cm i przekroczył stan ostrzegawczy o 34 cm (stan ostrzegawczy - 500, alarmowy - 550).

Na szczęście nie prognozuje się dalszego wzrostu poziomu rzeki. - Specjaliści hydrolodzy w oparciu o prognozy pogody przewidują spadek poziomu wody już od jutra - uspokaja Dagmara Kobla-Antczak.

Od soboty w siedmiu gminach powiatu płockiego: Słupnie, Bodzanowie, Wyszogrodzie, Gąbinie, Małej Wsi, Słubicach i Nowym Duninowie obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE