Wisła przegrała ostatni sparing. Co wiemy po obozie w Turcji?

Autor: | Zdjęcie: Wisła Płock S.A.

Wisła przegrała ostatni sparing. Co wiemy po obozie w Turcji?  - Zdjęcie główne

foto Wisła Płock S.A.

Wiadomości Sparingiem z Łudogorcem Razgrad Wisła Płock zakończyła zimowy obóz przygotowawczy w tureckim Belek. Nafciarze przegrali 1:2, choć zagrali bardzo przyzwoite spotkanie, zwłaszcza w 1. połowie. Co wiemy o Wiśle przed startem rundy wiosennej?

Dobiega końca turecki obóz Wisły - Nafciarze w czwartek 28 stycznia wrócą do Płocka i już na własnych obiektach będą szlifować formę przed startem rundy wiosennej. Po drodze będzie jeszcze próba generalna, bo tak trzeba potraktować sparing ze Skrą Częstochowa, który będzie zamknięty dla publiczności (1 lutego).

W Turcji Nafciarze nie poszli na łatwiznę i sparowali z naprawdę dobrymi drużynami. Wyniki Wisły Płock w Turcji:

• Wisła Płock - Neftci Baku 1:1
  • Wisła Płock - Rubin Kazań 1:1
  • Wisła Płock - FK Radnicki 2:2
  • Wisła Płock - Łudogorec Razgrad 1:2

3 remisy, 1 porażka, choć w spotkaniu z mistrzem Bułgarii Nafciarze zaprezentowali się naprawdę nieźle, zwłaszcza w 1. połowie. Warto wspomnieć, że mecz był rozgrywany w formule 2x60 minut.

Łudogorec stoi znacznie wyżej w hierarchii europejskiego futbolu, ale różnica nie była aż nadto widoczna. Bułgarzy bramkę zdobyli pośrednio po niedokładnym zagraniu wszerz Kristiana Vallo. Adam Chrzanowski interweniował wślizgiem, ale faulował rywala. Bezpośrednie uderzenie Krzysztof Kamiński obronił, ale przy dobitce Elvisa Manu był bez szans. Szybko zrobiło się 2:0, a bramkę głową zdobył Junior Brandao.

Mimo fatalnego w skutkach zagrania, trzeba pochwalić za dzisiejszy mecz Kristiana Vallo. Słowak znacznie lepiej czuje się bliżej bramki rywala niż własnej, ale z tyłu też sobie radził, a trzeba wspomnieć, że Łudogorec starał się atakować właśnie swoją lewą stroną. Było pokazywanie się do gry w ofensywie, kilka efektownych, a przede wszystkim efektywnych dryblingów, dobra współpraca z Rafałem Wolskim.

Jedyna bramka dla Wisły to właśnie świetny strzał Wolskiego. Pomocnik Wisły przez cały pobyt w Turcji potwierdził, że jest w bardzo dobrej formie. Obóz zwieńczył bramką, ale podobnie jak Vallo pokazał kilka dryblingów i ciekawych zagrań. Pewnym punktem w bramce był Krzysztof Kamiński, choć wydaje się, że bramkarz Wisły mógł nieco lepiej zareagować przy strzale z rzutu wolnego. 60 minut zakończyło się wynikiem 1:2.

Na drugą połowę Maciej Bartoszek desygnował całkiem nowy zespół - z wyjściowego składu ostał się tylko Krzysztof Kamiński. Gra Wisły nieco siadła, brakowało akcji ofensywnych, choć okazja do zdobycia wyrównującego gola była. Jeden z rywali zagrał ręką, a do rzutu karnego podszedł Patryk Tuszyński. Strzał napastnika obronił jednak bramkarz Łudogorca i mecz skończył się takim samym wynikiem, jak 1. połowa.

Co wiemy po obozie w Turcji?

Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę, że do startu sezonu ligowego jest jeszcze trochę czasu, a w Turcji Nafciarze ciężko trenowali. Poza tym mierzyli się ciekawymi, silnymi rywalami i wypadli na ich tle dość dobrze. Pewne wnioski można więc wyciągnąć.

1. Rafał Wolski jest zdrowy i w bardzo dobrej formie,

2. Fryderyk Gerbowski raczej ugruntował swoją pozycję młodzieżowca nr 1 - zagra i w środku i bliżej prawej strony boiska,

3. Patryk Tuszyński i Łukasz Sekulski obóz w Turcji kończą bez bramki,

4. Trener Maciej Bartoszek ma ogromny kłopot bogactwa w środku pola,

5. Wszystkie sparingi w Turcji Wisła zaczynała z ustawieniem z 4 obrońców,

6. Krzysztof Kamińki pozostaje bezapelacyjnym numerem 1,

7. Bramka Damiana Rasaka z Lechią Gdańsk nie była przypadkowa - kolejną piękną bramkę zdobył z rzutu wolnego w meczu z FK Radnicki,

8. Adam Chrzanowski realnie wzmocni rywalizację w defensywie Wisły,

9. Hierarchia w zespole raczej się nie zmieni,

10. Nafciarzom przydałby się skrzydłowy.

Wisła Płock – Łudogorec Razgrad 1:2

0:1 – Manu 21’

0:2 – Junior Brandao 26’

1:2 – Wolski 29’

Wisła Płock:

I połowa: 1. Krzysztof Kamiński – 15. Kristian Vallo, 25. Jakub Rzeźniczak (c), 4. Adam Chrzanowski, 77. Piotr Tomasik – 32. Fryderyk Gerbowski, 6. Damian Rasak, 92. Dominik Furman – 24. Marko Kolar, 20. Łukasz Sekulski, 10. Rafał Wolski.

II połowa: 1. Krzysztof Kamiński (c) (80', 99. Bartłomiej Gradecki) – 33. Damian Zbozień, 2. Damian Michalski, 3. Milan Obradović (111’, 21. Igor Drapiński), 5. Anton Krivotsyuk (120’, 17. Marcel Błachewicz) – 7. Radosław Cielemęcki, 94. Dusan Lagator, 23. Filip Lesniak – 11. Jorginho, 8. Patryk Tuszyński, 16. Bartosz Zynek (111’, 91. Tomasz Walczak).

Ludogorec Razgrad:

I połowa: 1. Sergio Padt, 5. Georgi Terziev, 24. Olivier Verdon, 21. Zan Karnicnik, 51. Ilker Budinov, 25. Stephane Badji, 64. Dominik Jankov, 10. Elvis Manu, 11. Kiril Despodov, 13. Mavis Tchibota, 99. Junior Brandao.

II połowa: 71. Umut Habil, 30. Igor Plastun, 6. Shaquille Pinas, 22. Jordan Ikoko, 79. Tihomir Dimitrov, 23. Manuel Show, 95. Cauly Oliveira Souza, 19. Pieros Sotiriou, 37. Bernard Tekpetey, 73. Rick Jonathan, 90. Spas Delev.

Żółte kartki: Furman, Rasak, Lagator – Verdon.