Reklama

Wisła Płock z większym dofinansowaniem w Ekstraklasie

Opublikowano:
Autor:

Wisła Płock z większym dofinansowaniem w Ekstraklasie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PKN ORLEN znacznie zwiększa zaangażowanie finansowe dla Wisły Płock w nadchodzącym sezonie piłkarskiej Ekstraklasy 2018/2019. Spółka będzie także sponsorem strategicznym klubu. Zgodnie z nową umową Wiślacy otrzymają wzrost sumy gwarantowanej, a także dodatkowe premie za osiągane wyniki. Oznacza to łączny, niemal czterokrotny wzrost środków ze strony płockiego koncernu na rzecz lokalnego klubu piłkarskiego w stosunku do poprzednich sezonów.

PKN ORLEN znacznie zwiększa zaangażowanie finansowe dla Wisły Płock w nadchodzącym sezonie piłkarskiej Ekstraklasy 2018/2019. Spółka będzie także sponsorem strategicznym klubu. Zgodnie z nową umową Wiślacy otrzymają wzrost sumy gwarantowanej, a także dodatkowe premie za osiągane wyniki. Oznacza to łączny, niemal czterokrotny wzrost środków ze strony płockiego koncernu na rzecz lokalnego klubu piłkarskiego w stosunku do poprzednich sezonów.

Maksymalną kwotę dofinansowania wynikającą z umowy, wyższą o niemal 178 % w stosunku do poprzedniej, Wisła Płock otrzyma osiągając poszczególne cele. Dotyczą one określonego miejsca w sezonie zasadniczym, frekwencji kibiców na stadionie przy ul. Łukasiewicza oraz zdobycia Pucharu Polski. Sponsor zakłada także możliwość wypłacenia poza umową dodatkowych premii dla sztabu i zawodników w przypadku zdobycia przez niebiesko-biało-niebieskich tytułu Mistrza Polski.

Decyzja Koncernu jest wyrazem społecznego zaangażowania w potrzeby lokalnej społeczności oraz odpowiedzią na oczekiwania kibiców płockiego Klubu.

- Postąpiliśmy zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Zweryfikowaliśmy przebieg dotychczasowej współpracy i nasze wymagania. Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu umowy z Klubem oraz zwiększeniu finansowania na jego dalszy rozwój. Chciałabym podziękować całemu sztabowi szkoleniowemu oraz każdemu z zawodników za to, że przynoszą dumę naszemu miastu – podkreśliła Wioletta Kulpa, kierownik Działu Sponsoringu Społecznego i CSR w PKN ORLEN, po podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego dalszej współpracy. PKN ORLEN z dumą wspiera lokalne projekty służące mieszkańcom Płocka, w tym z zakresu sponsoringu sportu. Jako partner, jesteśmy obecni zarówno w sporcie młodzieżowym, amatorskim, jak i zawodowym – dodała Wioletta Kulpa.

- Podpisanie kolejnej umowy z PKN ORLEN wywołuje niemałe emocje. Dla nas jako klubu to duży powód do dumy, że największa firma w naszym kraju jest głównym sponsorem Wisły Płock. Także dzięki wsparciu Koncernu przez ostatnie dwa lata wykonaliśmy duży postęp i to nie tylko pod względem sportowym. Dlatego też cieszę się, że PKN ORLEN docenia dotychczasową współpracę z klubem. Korzystając z okazji w imieniu pracowników naszego klubu oraz wszystkich sympatyków Nafciarzy serdecznie dziękuję władzom Koncernu i osobom, które miały swój udział w tym, że PKN ORLEN nadal będzie grał z Wisłą Płock - dodał Jacek Kruszewski, Prezes Zarządu WISŁA PŁOCK S.A.

Wsparcie PKN ORLEN dla rozwoju płockiego sportu na przestrzeni lat nie ograniczało się jedynie do sponsoringu drużyn czy rozgrywek. Jeszcze w 2007 r. Spółka przekazała miastu Płock Stadion im. Kazimierza Górskiego z całą modernizowaną na bieżąco infrastrukturą i zapleczem sportowym. Wówczas to wycena obiektu przez ekspertów sięgała ok. 16,5 mln zł netto. Do miasta od Spółki trafiło także 100% akcji Wisły Płock. Idea wzbogacenia miejskiej infrastruktury sportowej o stadion przy ul. Łukasiewicza pojawiła się już w 2006 roku, a dzięki dobrej współpracy z ówczesnymi władzami Płocka została sformalizowana rok później. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE