Wisła bezzębna w Częstochowie. Kolejna porażka Nafciarzy

Wisła bezzębna w Częstochowie. Kolejna porażka Nafciarzy - Zdjęcie główne

WiadomościPodopieczni Macieja Bartoszka zawodzą na początku 2022 roku. Wisła Płock przegrał 0:2 z Rakowem Częstochowa.

Wisła źle zaczęła rozgrywki. W 2022 roku Nafciarze ugrali tylko punkt, a gra zawodzi. Nie inaczej było w Częstochowie.

Przed meczem kapitanowie obu drużyn, w geście wsparcia dla naszych sąsiadów, rozciągneli szalik Ukrainy.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy. Wisła w pierwszej połowie tylko raz zagroziła bramce Rakowa - z rzutu wolnego dośrodkowywał Dominik Furman, ale futbolówka wylądowała w rękach Vladana Kovacevicia. Najlepszy w zespole Nafciarzy był Krzysztof Kamiński, który bronił uderzenia rywali. W 32. minucie był jednak bezradny, kiedy po koronkowej akcji piłkę do pustej bramki ładował Vladislavs Gutkovskis.

Po zmianie stron można było odnieść wrażenie, że Nafciarze ruszą do odrabiania strat. Niezłą sytuację miał Łukasz Sekulski, ale uderzył zbyt lekko i wprost w bramkarza. Czar jednak szybko prysł, bo gospodarze przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanęli już w 51. minucie, kiedy to Dominik Furman ręką blokował strzał Iviego Lopeza. Krzysztof Kamiński obronił rzut karny, ale to nie pobudziło Wisły do walki.

W 59. minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Wdowiak i Wisła już się nie podniosła. Nafciarze kilka razy bili piłkę ze stałych fragmentów gry, ale nie przynosiło to rezulatu. W grze było dużo chaosu, a ataki wyglądały nieporadnie. Porażka 0:2 jest minimalnym wymiarem kary, jak najbardziej zasłużonym.

Kolejny mecz Wisła Płock rozegra w niedzielę 6 marca o 12:30. W ramach 24. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy na własnym stadionie podejmiemy drużynę Górnika Łęczna.

Raków Częstochowa – Wisła Płock 2:0 (1:0)

1:0 – Vladislavs Gutkovskis 32’

2:0 – Mateusz Wdowiak 59’

Raków Częstochowa: 1. Vladan Kovačević, 2. Tomáš Petrášek (c), 7. Fran Tudor, 8. Ben Lederman (80’, 55. Szymon Czyż), 11. Ivi López (69’, 70. Fabio Sturgeon), 17. Mateusz Wdowiak (87’, 9. Sebastian Musiolik), 21. Vladislavs Gutkovskis (80’, 18. Jakub Arak), 22. Deian Sorescu, 23. Patryk Kun, 24. Zoran Arsenić, 66. Giannis Papanikolaou (87’, 88. Walerian Gwilia).

Wisła Płock: 1. Krzysztof Kamiński, 2. Damian Michalski (35’, 25. Jakub Rzeźniczak), 3. Milan Obradović, 10. Rafał Wolski (77’, 24. Marko Kolar), 14. Mateusz Szwoch, 20. Łukasz Sekulski, 23. Filip Lesniak (62’, 8. Patryk Tuszyński), 32. Fryderyk Gerbowski, 77. Piotr Tomasik, 92. Dominik Furman (c) (62’, 6. Damian Rasak), 94. Dušan Lagator (77’, 21. Igor Drapiński).

Żółte kartki: Wolski, Lagator, Furman – Tudor, Petrášek, Arak.

Sędzia: Sebastian Krasny.