Reklama

Wieża ciśnień jak molo. Nikt jej nie chce...

Opublikowano:
Autor:

Wieża ciśnień jak molo. Nikt jej nie chce... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w południe minął czas na składanie ofert w konkursie na koncepcję zagospodarowania odnowionej wieży ciśnień. Zainteresowanie 120-letnim zabytkiem było zerowe. Dosłownie.

Dziś w południe minął czas na składanie ofert w konkursie na koncepcję zagospodarowania odnowionej wieży ciśnień. Zainteresowanie 120-letnim zabytkiem było zerowe. Dosłownie.

W związku z tym, że kapitalny remont XIX-wiecznej wieży ciśnień zbliżał się ku końcowi, Wodociągi Płockie ogłosiły w lutym konkurs na koncepcję zagospodarowania obiektu przy ul. Warszawskiej. Planowano, że ze zwycięzcą konkursu zostanie podpisana umowa najmu na pięć lat (z możliwością przedłużenia). Pomysły miał oceniać specjalny 7-osobowy zespół z wiceprezydentem Cezarym Lewandowskim na czele.

Tyle że... nie było w czym wybierać. - Termin upłynął dziś o godzinie 12.00, do tej pory nie wpłynęła ani jedna koncepcja - przyznaje Tomasz Strzałkowski, kierownik działu techniczno-inwestycyjnego w spółce.

Choć już wcześniej było widać, że chętni na stworzenie w wieży ciśnień przytulnej knajpki albo apartamentów bynajmniej nie walą drzwiami i oknami i właściwie może poza Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych Uhuru Culture za nietuzinkowym obiektem oglądało się niewiele osób, to jednak zerowe zainteresowanie wynajęciem wieży ciśnień może dziwić. 
Ta sytuacja jako żywo przypomina kłopoty, które miał MZOS z wynajęciem kawiarni na molo. Dopiero w tym roku, przed kilkoma dniami znalazł się chętny, który zamierza już na majówkę otworzyć tam kawiarnio-lodziarnię.

Co teraz? Na razie nie wiadomo. - Nie jesteśmy w stanie teraz, na gorąco, powiedzieć, jakie dalsze kroki zostaną podjęte w tej sprawie, niewykluczone, że ogłosimy kolejny konkurs  - usłyszeliśmy w Wodociągach Płockich. Powinno się to rozstrzygnąć po zebraniu zarządu, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Jak już pisaliśmy, wewnątrz ponad 120-letniego budynku wymieniono całą stolarkę okienną i drzwiową, zniknęły stare stropy i podłogi, skuto tynki,  rozebrano dach i na jego miejscu zbudowano przeszkolony punkt widokowy.  Ponadto, aby móc zrealizować w przyszłości jedną z koncepcji, zakładającą powstanie w zabytkowej wieży kawiarni, na wysokości pierwszego piętra "dostawiono" też taras letni, który - jako nowoczesna konstrukcja - wzbudził wśród mieszkańców sporo kontrowersji.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Czytaj też:

Byliśmy już w środku wieży ciśnień - zobaczcie nasze zdjęcia w galerii: 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE