Reklama

Wieści z zoo. Zobaczcie te niedawno urodzone maluchy [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wieści z zoo. Zobaczcie te niedawno urodzone maluchy [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki ogród zoologiczny podzielił się ze wszystkimi cudownymi informacjami o narodzinach. Wiecie, że płockie zoo jako jedyne w Polsce ma parę hodowlaną gibbonów ungko? Para doczekała się potomstwa. A to nie jedyne narodziny w ostatnim czasie.

Płocki ogród zoologiczny podzielił się ze wszystkimi cudownymi informacjami o narodzinach maluchów. Wiecie, że płockie zoo jako jedyne w Polsce ma parę hodowlaną gibbonów ungko? Para po raz drugi doczekała się potomstwa. A to nie jedyne narodziny w ostatnim czasie.

W mini-zoo cud narodzin! Urodziło się aż osiem kózek karłowatych, a jak dodają pracownicy zoo to podobno jeszcze nie koniec...

Powiększyła się rodzinka makaków japońskich. W odstępie zaledwie kilku dni po sobie przyszły na świat aż cztery.

Co również cieszy, samiec Ash i samica Sky po raz drugi cieszą się potomstwem. Dwa lata temu już zostali szczęśliwymi rodzicami małego gibbona ungko.

[ZT]15455[/ZT]

- Obecnie można podziwiać całą gibbonią rodzinę, aczkolwiek Sky swoje nowonarodzone maleństwo skrzętnie chowa w matczynych objęciach - mówią w płockim zoo. - Gibbony ungko w Światowej Czerwonej Księdze IUCN zajmują kategorię EN - bardzo zagrożony wyginięciem. Gatunek ten można spotkać tylko w kilku ogrodach zoologicznych w Europie, a płockie ZOO jest jedynym w Polsce, posiadającym parę hodowlaną.

Zapraszają do zoo we wszystkie najbliższe dni świąteczne i nieświąteczne. Ogród zoologiczny jest czynni do 19:00. Można też obejrzeć nowy filmik promujący zoo:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Jt4WIjJ1L4A&fbclid=IwAR0I4CyErKwImbJt3HZN1FS0HuQfhbElUhCGYEyCzuDLi3n7wbFTXEDsSBY[/YT]

Zobaczcie maluchy na zdjęciach:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE