Reklama

Wieś w mieście. Zobaczcie wieńce! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wieś w mieście. Zobaczcie wieńce! [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Imponujące wieńce wykonane z kłosów zboża, suszonych kwiatów, ziół, fasoli i grochu można oglądać w galerii Mazovia na dożynkach bis. Święto wsi przeniosło się na weekend do miasta.

Imponujące wieńce wykonane z kłosów zboża, suszonych kwiatów, ziół, fasoli i grochu można oglądać w galerii Mazovia na dożynkach bis. Święto wsi przeniosło się na weekend do miasta.

Te prawdziwe dożynki województwa mazowieckiego i diecezji płockiej już za nami - odbyły się w ubiegłą niedzielę w Staroźrebach. Ale że cudne wieńce dożynkowe zasługują, by pokazać je dłużej,  wzorem lat ubiegłych urządzono święto plonów bis. Tym sposobem w galerii Mazovia zagościły tradycyjne wieńce dożynkowe, wykonane z kłosów zboża, polnych kwiatów, owoców, fasoli, grochu, kukurydzy. Misternie wykonane dzieła zachwycają bogactwem i przywołują wspomnienia pełni lata w środku galerii handlowej.

Organizatorzy dożynek, czyli starostwo płockie chcieli, aby jak najwięcej tradycyjnych obrzędów dożynkowych przenieść do galerii, dlatego dzis, w sobotę - było i dzielenie się chlebem, występy zespołów ludowych, i podziękowania od rolników i mieszkańców miasta za tegoroczne plony oraz oczywiście podziwianie wieńców.  Kto jeszcze ich nie widział, może to zrobić jutro,w  niedzielę, w godzinach 13.30-18.00.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE