Reklama

Wiemy więcej na temat kradzieży z rurociągu Orlenu

Opublikowano:
Autor:

Wiemy więcej na temat kradzieży z rurociągu Orlenu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka miesięcy trwało rozpracowywanie sprawy kradzieży paliwa z rurociągu Orlenu. Policja ujawniła więcej szczegółów dotyczących tej sprawy. Za procederem stoją 51-letni Rosjanin i 31-letni Łotysz.

Kilka miesięcy trwało rozpracowywanie sprawy kradzieży paliwa z rurociągu Orlenu. Policja ujawniła więcej szczegółów dotyczących tej sprawy. Za procederem stoją 51-letni Rosjanin i 31-letni Łotysz. 

Mężczyźni zostali zatrzymani we wtorek 25 czerwca. Jak ujawniła dziś policja, prace nad wykryciem procederu trwały od kilku miesięcy, pomagały przy tym także służby Orlenu. 

- Ich wspólna, intensywna praca doprowadziła do zatrzymania we wtorkowy wieczór dwóch mężczyzn, którzy skradli kilkadziesiąt litrów oleju napędowego i usiłowali wywieźć go z Płocka. Zatrzymani to 31-letni Łotysz i 51-letni Rosjanin - mówi sierż. szt. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji.

[ZT]22747[/ZT]

Na terenie posesji w Płocku funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt służący do wypompowania paliwa i jego przechowywania. Skradzione paliwo znajdowało się w zbiornikach w kontenerze. 

- Wczoraj 51-latek usłyszał zarzut usiłowania przyjęcia paliwa, za który kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Obywatelowi Łotwy policjanci przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem do rurociągu i kradzieży paliwa. Za to przestępstwo przewidziana jest kara do 10 lat więzienia - mówi Lewandowska. 

Materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Płocku. 

fot. Policja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE