Reklama

Wiemy, kto wygrał przetarg na śmieci

Opublikowano:
Autor:

Wiemy, kto wygrał przetarg na śmieci - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po wejściu w życie nowej ustawy śmieciowej udział w przetargach to dla firm zajmujących się wywozem odpadów być albo nie być. Ratusz właśnie rozstrzygnął przetarg te usługi, w sumie zapłacimy ponad 17,5 mln zł. Które firmy wygrały na osiedlach?

Po wejściu w życie nowej ustawy śmieciowej udział w przetargach to dla firm zajmujących się wywozem odpadów być albo nie być. Ratusz właśnie rozstrzygnął przetarg te usługi, w sumie zapłacimy ponad 17,5 mln zł. Które firmy wygrały na osiedlach?

Jak wiadomo, w związku z wejściem w życie nowej ustawy od 1 lipca to na barkach gminy spoczną obowiązki związane z odbiorem śmieci. Oznacza to, że firmy zajmujące się gospodarowaniem odpadami komunalnymi będą je odbierały nie od spółdzielni czy pojedynczych mieszkańców, ale będą działały na zlecenie gminy i właśnie dlatego udział w przetargach to dla nich być albo nie być. Miasto zostało podzielone na cztery w miarę równe pod względem liczby mieszkańców sektory, dla każdego ogłoszono oddzielny przetarg. Teraz wybrano najkorzystniejsze oferty na wywóz odpadów ciągu roku (od 1 lipca do 30 czerwca 2014), w sumie za śmieci zapłacimy ponad 17,5 mln zł.

Startowało trzech oferentów, każdemu przypadł w udziale przynajmniej jeden sektor, a spółka Sita obsłuży dwa sektory. Co ciekawe, konsorcjum z Eko-Mazem jako liderem starało się jedynie o obsługę pierwszego sektora miasta, w pozostałych rywalizowały tylko Sita i Remondis.

Kto wygrał w poszczególnych dzielnicach miasta?

- Sektor I, osiedla: Podolszyce Południe, Podolszyce Północ, Zielony Jar, Imielnica, Borowiczki, łącznie ponad 32 tys. mieszkańców. Śmieci z tego terenu odbierze konsorcjum trzech firm: Eko-Maz (lider konsorcjum), P.P.H.U Hatrex z Gąbina i Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta w Gostyninie. Zainkasuje ponad 4,4 mln zł. To mniej niż za te usługi chciały spółki Sita i Remondis.

- Sektor II - osiedla Wyszogrodzka, Międzytorze, Kolegialna, Radziwie, Góry, Ciechomice, Pradolina Wisły, prawie 34 tys. mieszkańców. Za wywóz śmieci na tym terenie odpowiadała będzie Sita Płocka Gospodarka Komunalna, która złożyła najkorzystniejszą ofertę - prawie 4,9 mln zł.

- Sektor III - osiedla Dworcowa, Kochanowskiego, Tysiąclecia, Łukasiewicza, Trzepowo - ponad 34 tys. mieszkańców. Tu śmieci będzie wywozić płocki oddział warszawskiej spółki Remondis za ponad 4,7 mln zł.

- Sektor IV - osiedla Winiary, Stare Miasto Skarpa, Dobrzyńska - ponad 26 tys. mieszkańców. W tej części miasta za wywóz śmieci będzie odpowiadała Sita Płocka Gospodarka Komunalna, zainkasuje prawie 3,6 mln zł.


Więcej o zmianach czytaj też:

Śmieci idą za tobą: trzeba płacić i tu, i tu

 

Jak sprawdzą, kto segreguje, a kto oszukuje?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE