Reklama

Wiemy już, który projekt zwyciężył

Opublikowano:
Autor:

Wiemy już, który projekt zwyciężył - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po niemal miesiącu oczekiwania podano wreszcie wyniki głosowania w drugiej edycji budżetu obywatelskiego.

Po niemal miesiącu oczekiwania podano wreszcie wyniki głosowania w drugiej edycji budżetu obywatelskiego.

Na te wyniki wszyscy czekali w napięciu od kilku tygodni. Ratusz musiał policzyć głosy, a później zweryfikować, które były ważne, a które nie. Roboty było sporo, bo frekwencja okazała się gigantyczna. Oddano ponad 44 tysiące głosów. Po weryfikacji okazało się, że ponad jedna czwarta głosów była nieważna.

Ratusz ogłosił wyniki dziś, w poniedziałek, podczas konferencji prasowej. Zaskoczenia nie było – wygrał projekt nr 3 zakładający budowę krytego boiska dla dzieci. Jego autorem jest Piotr Gryszpanowicz, zwycięzca również pierwszej edycji. Kryte boisko dostało 10.144 głosy.

Jak poinformował prezydent Andrzej Nowakowski na drugim miejscu znalazło się Płockie Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, które uzyskało 7.321 głosów. Oba projekty mają być wprowadzone do budżetu na grudniowej sesji Rady Miasta, a ich realizacja została zaplanowana na 2014 rok.

Kolejne miejsca zajęły:
3. Nie wszyscy piłkę kopią – jak rozruszać pozostałych mieszkańców Płocka (3189 głosów)
4. Przebudowa boisk i urządzeń sportowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku (2685)
5. Interaktywna pracownia edukacyjna w SP nr 17 (2859)
6. Bezpieczne osiedle – Osiedla Skarpa, Zagroda oraz Wieś na terenie Podolszyc Południe (2231)
7. Flow Park w Parku Północnym (1970)
8. Płockie Centrum Wspinaczkowe (1843)
9. Uruchomienie systemu Płockiego Roweru Miejskiego (1702)
10. Płocka Magistrala Rowerowa (1575)

Płocczanie oddali swoje głosy na 70 projektów. Najmniej, bo tylko 61 osób poparło poparło podłączenie centralnego ogrzewania przy ulicy Jerozolimskiej 2/4. – Dziesięć osób zatrudnionych w wydziale promocji i informacji przez prawie miesiąc zajmowało się liczeniem głosów. Po zakończeniu ich pracy okazało się, że w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego mieliśmy aż 44.627 głosów. To więcej niż przy wyborach parlamentarnych i samorządowych – komentował prezydent Andrzej Nowakowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. – Wśród wszystkich oddanych głosów ważne były 30.463.

Wśród 11.758 głosów nieważnych aż 6.439 było składanych przez jedną osobę na kilka różnych projektów (jeśli jedna osoba kilka razy głosowała na ten sam projekt, liczyło się to jako jeden głos – takich przypadków było 2117). 2965 głosów zostało oddanych przez osoby zameldowane poza Płockiem. Wśród 2320 nieważnych głosów były takie, które miały zbyt krótki lub zbyt długi numer PESEL, nieczytelny PESEL lub imię i nazwisko, nieprawidłowy PESEL, brak zaznaczonych projektów na karcie do głosowania, zaznaczone więcej niż trzy projekty. Niektóre głosy zostały oddane przez osoby, które w dniu głosowania miały mniej niż 16 lat.

– Cieszę się, że projekt Budżetu Obywatelskiego cieszył się aż tak wielkim zainteresowaniem – mówił Andrzej Nowakowski. – Chciałbym powiedzieć, że niektóre projekty mogą za jakiś czas wejść do realizacji, chociaż oficjalnie znalazły się poza wytypowaną dwójką. Tak może być chociażby z projektami dotyczącymi rowerzystów. Jak wiadomo, wciąż pracujemy nad rozbudową sieci dróg rowerowych. Jesteśmy bliscy stworzenia Płockiej Magistrali Rowerowej. A wtedy warto byłoby pomyśleć o projekcie roweru miejskiego.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

O nowym pomyśle Piotra Gryszpanowicza było już głośno zanim wystartowała druga edycja, czytaj: Na co kolejne miliony złotych? Są już pomysły


O nowym pomyśle Piotra Gryszpanowicza było już głośno zanim wystartowała druga edycja, czytaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE