Wielkie emocje przy Łukasiewicza. Nafciarze pokonali Legię! [ZDJĘCIA]

Wiadomości Po bardzo emocjonującym, zaciętym meczu piłkarze Wisły Płock pokonali na własnym stadionie Legię Warszawa 2:1 (0:0) i "wskoczyli" na drugie miejsce w tabeli ekstraklasy. Już we wtorek zagrają w Płocku z Legią ponownie, tym razem w Pucharze Polski.

W piątkowy wieczór w Plocku zajmująca drugie miejsce w lidze Legia rozpoczęła od zdecydowanych ataków. Gospodarze odpowiedzieli po kwadransie niebezpiecznym, ale niecelnym strzałem Mateusza Lewandowskiego. Gra się wyrównała, oba zespoły przeprowadziły ciekawe akcje, ale bez efektu bramkowego.

Kibice zerwali się z krzeseł, gdy w 56. minucie po po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego nie do obrony głową uderzył Mateusz Lewandowski i Wisła objęła prowadzenie! Radość nie trwała długo, bo już sześć minut później Legia wyrównała. Filipa Mladenovicia faulował w polu karnym Matrin Sulek, a karnego wykorzystał Josue.

Legia poszła za ciosem, stwarzała sytuacje, ale ostateczny cios zadali Nafciarze. W 73. minucie z piłką pobiegł Wolski, bardzo dokładnie podał do Łukasza Sekulskiego, a ten pokonał  Kacpra Tobiasza. Trybuny szalały, było 2:1 dla Wisły.

Ekipa z Warszawy rzuciła się do ataku, gospodarze starali się odpowiadać, gra się zaostrzyła. Sędzia doliczył sporo minut, ale kończący mecz w "10" Nafciarze (kontuzja Jakuba Rzeźniczaka) nie dali sobie wydrzeć bardzo cennych trzech punktów i wygrali 2:1!

- Mieliśmy mecz pełen emocji, mogły wygrać obie drużyny. I jedna, i druga drużyna kreowały fajne sytuacje. Byliśmy dobrzy w kontrataku. Jakość tych ostatnich podań troszeczkę nie wychodziła. Legia po dośrodkowaniach też była bardzo groźna, tak że cieszyć się z tych trzech punktów, to jest najważniejsze - podsumował trener Wisły Pavol Staňo.

Już we wtorek 18 października obie ekipy zmierzą się w Płocku o godz. 20:30 w 1/16 Pucharu Polski. Ligowy mecz czeka Wisłę w sobotę 22 października o godz. 15:00 ze Stalą w Mielcu.

Wisła Płock – Legia Warszawa 2:1 (0:0)

1:0 – Mateusz Lewandowski 56’

1:1 – Josue (rzut karny) 62’

2:1 – Łukasz Sekulski 73’

Wisła: Krzysztof Kamiński, Adam Chrzanowski, Anton Krivotsyuk, Damian Rasak (59. Aleksander Pawlak), Dominik Furman, Rafał Wolski, Davo (74. Damian Warchoł), Mateusz Szwoch (74. Filip Lesniak), Mateusz Lewandowski (59. Łukasz Sekulski), Martin Sulek (79. Igor Drapiński), Jakub Rzeźniczak

Legia: Kacper Tobiasz, Mattias Johansson (82. Makana Baku), Artur Jędrzejczyk, Maik Nawrocki, Paweł Wszołek, Patryk Sokołowski (63. Bartosz Kapustka), Josue, Bartosz Slisz (90. Ernest Muci), Filip Mladenović, Carlitos, Maciej Rosołek (63. Blaz Kramer)

Żółte kartki: Szwoch, Lesniak – Josue, Rosołek, Baku, Mladenović.

Sędzia: Krzysztof Jakubik.