Reklama

Reklama

Wielki finał Letniego Festiwalu Muzycznego

Opublikowano: śr, 9 lip 2014 10:38
Autor:

Wielki finał Letniego Festiwalu Muzycznego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwie kompozycje Antonina Dvoraka złożyły się na program koncertu „Z Nowego Świata” zamykającego tegoroczną edycję Letniego Festiwalu Muzycznego. Tym razem koncert odbył się w płockiej katedrze.

Reklama

Dwie kompozycje Antonina Dvoraka złożyły się na program koncertu „Z Nowego Świata” zamykającego tegoroczną edycję Letniego Festiwalu Muzycznego. Tym razem koncert odbył się w płockiej katedrze.

Każdy z czterech koncertów festiwalu odbywał się w innym miejscu i innej scenerii. Inna była też muzyka. Tym, co połączyło każdy z koncertów, był ich wysoki poziom artystyczny i owacyjne przyjęcie przez publiczność.

Trzy pierwsze kończyły się nie tylko wielominutową owacją na stojąco, ale i bisami. Tylko w niedzielny wieczór w katedrze obyło się bez bisu. Bynajmniej nie dlatego, że publiczność nie doceniła kompozycji Antonina Dvoraka i kunsztu wykonawców. Raczej dlatego, że tym razem mieliśmy do czynienia z utworami, które bisować byłoby niezwykle trudno.

W pierwszej części Płocka Orkiestra Symfoniczna zagrała Koncert h-moll na wiolonczelę i orkiestrę. Za pulpitem dyrygenckim stanęła Anna Mróz, a solową partię wiolonczeli zagrała jej siostra Karolina Jaroszewska. Jeśli dodamy, że obie są córkami doskonałej dyrygentki Agnieszki Duczmal, nikogo nie powinna dziwić wielka muzyczna wrażliwość obu pań.

W drugiej części można było usłyszeć IX Symfonię e-moll „Z Nowego Świata”, z doskonale znanym każdemu melomanowi motywem nieśmiało przewijającym się w pierwszych częściach i niezwykle mocno zaakcentowanym w części ostatniej.

Płoccy symfonicy spokojnie mogą teraz korzystać w pełni zasłużonego odpoczynku. I przygotowywać się do kolejnego sezonu artystycznego. Miłośnicy muzyki z naszego miasta czekać będą na jego rozpoczęcie z niecierpliwością, mając nadzieję, że będzie co najmniej tak samo udany jak sezon 2013/2014.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.