Reklama

Wielkanoc w katedrze dostępna dla wszystkich. Ale nie osobiście

Opublikowano:
Autor:

Wielkanoc w katedrze dostępna dla wszystkich. Ale nie osobiście - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od kilku dni trwają obrzędy Wielkiego Tygodnia. Płocka bazylika katedralna zaprasza wiernych do uczestnictwa w nich za pośrednictwem radia i kanału You Tube.

Już od kilku dni trwają obrzędy Wielkiego Tygodnia. Płocka bazylika katedralna zaprasza wiernych do uczestnictwa w nich za pośrednictwem radia i kanału You Tube.

W wielu parafiach normą stało się transmitowanie mszy św. za pomocą Facebooka,. Chodzi o to, by wierni zostali w domach, byli bezpieczni, nie narażali się na ryzyko zakażeniem siejącym spustoszenie koronawirusem. 

W katedrze w Wielki Czwartek 9 kwietnia przed południem odbyła się Msza św. Krzyżma, a po południu - Msza Wieczerzy Pańskiej. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. biskup Piotr Libera, koncelebrował ks. biskup Mirosław Milewski.

- Rozsądną i właściwą będzie postawa miłości Boga aż po obojętność na siebie. Żadna pandemia nie jest w stanie zniweczyć Jego miłości do człowieka – mówił ks. biskup Mirosław Milewski podczas Mszy św. Krzyżma. Z powodu pandemii uczestniczyło w niej zaledwie kilku księży.

A co przed nami? 

W Wielki Piątek 10 kwietnia w katedrze zaplanowano liturgię na cześć Męki Pańskiej (godz. 18). Przewodniczyć jej będzie i słowo wygłosi ks. biskup Piotr Libera. W Wielką Sobotę 11 kwietnia o godz. 20 rozpocznie się Wigilia Paschalna. Przewodniczyć jej będzie ks. biskup Libera, koncelebrować - ks., biskup Milewski. Natomiast 12 kwietnia o godz. 6 zaplanowano mszę św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi biskup senior Roman Marcinkowski.

- We wszystkich wymienionych uroczystościach będzie można wziąć udział za pośrednictwem Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, które będzie transmitowało wszystkie liturgie na Płock 104,3 Fm oraz Ciechanów 103,9 Fm, na kanale You Tube KRDP TV oraz na stronie internetowej www.krdp.fm, w zakładce „posłuchaj” - informuje Diecezja Płocka.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE