Wielka Sobota w Orlen Arenie. Nafciarze zmierzyli się z beniaminkiem [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
36
zdjęć

WiadomościNiespełna dwie doby po meczu Ligi Mistrzów z PSG piłkarze ręczni Wisły Płock zagrali kolejny mecz - tym razem w Superlidze z ostatnim w tabeli zespołem KPR Legionowo.

Gospodarze rozpoczęli bardzo dobrze, po rzutach Filipa Michałowicza, Tomasa Pirocha i Niko Mindegi po pięciu minutach wygrywali 3:0. Później tempo gry siadło, oba zespoły zanotowały po kilka strat.

Po 20 minutach, gdy było zaledwie 5:4 dla Wisły, trener Xavi Sabate poprosił o czas. Nieco zmobilizował zespół, bo do przerwy przewaga płocczan wzrosła do czterech trafień (11:7), ale grali oni słabo.

W drugiej połowie Nafciarze nadal nie forsowali tempa. Początkowo bramki padały na zmianę, ale po kwadransie i trafieniu Dmitrija Żytnikowa gospodarze wygrywali 17:11.

W końcówce zespół z Legionowa nieco opadł z sił, Wisła powiększyła nieco przewagę, ale - delikatnie mówiąc - nie było to porywające widowisko. Ostatnia bramka była dziełem Michała Daszka, skończyło się wynikiem 26:16.

Kolejny mecz Nafciarze zagrają w czwartek o godz. 20:45. W rewanżowym meczu Ligi Mistrzów zmierzą się w Paryżu z PSG, Rywale po meczu w Płocku mają cztery bramki zaliczki, ale liczymy na dobrą postawę Wisły.

Orlen Wisła Płock - KPR Legionowo 26:16 (11:7)

Wisła: Mirko Alilović, Marcel Jastrzębski - Michał Daszek 4, Dmitrij Żytnikow 3, Kirył Samoila 3, Marcel Sroczyk 3, Tin Lucin 3, Dawid Dawydzik 2, Filip Michałowicz 2, Lovro Mihić 2, Niko Mindegia 2, Tomas Piroch 2