Reklama

Wielka inwestycja za 80 mln już gotowa

Opublikowano:
Autor:

Wielka inwestycja za 80 mln już gotowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oddana w środę do użytku oczyszczalnia ścieków w Maszewie to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Oddana w środę do użytku oczyszczalnia ścieków w Maszewie to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Maszewie została podzielona na trzy etapy. Realizacją całości zajmowała się firma Pol-Aqua. Inwestycja o wartości ponad 80 milionów złotych, częściowo sfinansowana ze środków Unii Europejskiej, to część projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Miasta Płocka” szacowanego na prawie 180 mln zł. Dzięki zmodernizowaniu oczyszczalni w Maszewie jakość wody w Wiśle powinna znacząco się poprawić. Podobnie jak stan środowiska naturalnego oraz czystość gleby i wód gruntowych.

Jak poinformował Konrad Kozłowski z ratuszowego biura prasowego, Wodociągi Płockie wydały wcześniej 18,5 miliona złotych na modernizację przepompowni ścieków przy ulicy Jasnej w Płocku oraz przepompownię ścieków i trafostację na ulicy Mazura oraz współpracujące z nią rurociągi. Najważniejszym z działań, których realizacja jeszcze się nie rozpoczęła, jest rozdzielenie kanalizacji ogólnospławnej w centrum Płocka na sanitarną i deszczową.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE