Reklama

Wielka inwestycja w regionie. Dino już szuka pracowników

Opublikowano:
Autor:

Wielka inwestycja w regionie. Dino już szuka pracowników  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dokładnie dwa miesiące temu pisaliśmy, że sieć marketów Dino zbuduje potężne centrum dystrybucyjne o powierzchni ok. 45 tys. mkw. W końcu przyszłego roku pracę może tam zdobyć kilkaset osób z Sierpca i regionu. Ruszyły już pierwsze rekrutacje.

Dokładnie dwa miesiące temu pisaliśmy, że sieć marketów Dino zbuduje potężne centrum dystrybucyjne o powierzchni ok. 45 tys. mkw. W końcu przyszłego roku pracę może tam zdobyć kilkaset osób z Sierpca i regionu. Ruszyły już pierwsze rekrutacje.

Polska sieć marketów Dino posiada ok. 1300 sklepów. Jej właścicielem jest tajemniczy inwestor Tomasz Biernacki. Sieć Dino w tym roku została umieszczona na 22. miejscu rankingu 50 najszybciej rozwijających się firm (według „Wprost”), a Tomasz Biernacki – na drugim miejscu listy 100 najbogatszych Polaków.

Sklepy Dino obsługiwane są przez cztery centra dystrybucyjne, w końcu 2021 r. dojdą kolejne dwa, w tym jedno w Sierpcu. Inwestycja już trwa, pochłonie ok. 80 mln zł. W kompleksie zaplanowano m.in. chłodnię, mroźnię, magazyny z kontrolowaną temperaturą, części socjalno-biurowe wraz z infrastrukturą techniczną, drogi wewnętrzne, parkingi.

- Bardzo się cieszę, że tak ogromna firma rozpocznie swoją działalność w naszym mieście. To pierwszy tak duży inwestor od kilkudziesięciu lat, będzie to obok mleczarni i Carlsberga jeden z trzech największych pracodawców w powiecie - zapowiadał we wrześniu burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński.

Budowa trwa, a Dino rozpoczęło rekrutację. Na razie szuka kilku osób, w tym kierownika Centrum Dystrybucji. Oczekuje m.in. praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania procesami logistycznymi, zaangażowania, odpowiedzialności i konsekwencji w działaniu, a także gotowości do odbycia szkolenia poza miejscem zamieszkania (pół roku w Centrum Dystrybucji Krotoszyn) oraz pół roku w innym Centrum Dystrybucji (w zależności od terminu otwarcia placówki w Sierpcu).

Na chętnych czekają także posady zastępcy kierownika Centrum i kierownika magazynu (dział suchy, świeży, opakowania). Ta inwestycja to duża nadzieja dla bezrobotnych z całej okolicy. Kiedy więc będzie można aplikować na "przeciętne" stanowiska?

- Niech się mury pną do góry! Zachęcam do obserwowania strony Dino Polska S.A, na której sukcesywnie będą pojawiać się oferty pracy - optymistycznie zaprasza zainteresowanych burmistrz Perzyński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE