Reklama

Widzieliście kiedyś rytualny taniec haka? Nie przegapcie tego

Opublikowano:
Autor:

Widzieliście kiedyś rytualny taniec haka? Nie przegapcie tego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niektórzy cały rok czekają tylko na jedną wakacyjną imprezę. Nie na Audioriver czy na Polish Hip-Hop TV Festival, tylko na tę folklorystyczną, mieniącą się od kolorów strojów uczestników. W drugiej połowie sierpnia wystąpi w Płocku zespół prezentujący kulturę plemion maoryskich – rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii.

Niektórzy cały rok czekają tylko na jedną wakacyjną imprezę. Nie na Audioriver czy na Polish Hip-Hop TV Festival, tylko na tę folklorystyczną, mieniącą się od kolorów strojów uczestników. W drugiej połowie sierpnia wystąpi w Płocku zespół prezentujący kulturę plemion maoryskich – rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii.

W tym roku 22 sierpnia wystartuje już szósta edycja Vistula Folk Festival i potrwa do 27 sierpnia. Koncerty będą odbywać się na Starym Rynku, w Parku Północnym oraz w amfiteatrze (na ten koncert wejściówki są dostępne w Bileterii POKiS-u, jeden bilet kosztuje 10 zł). Pierwszy raz przyjedzie do Płocka zespół z Nowej Zelandii, Ng? Puna o Wai?rea. Trzeciego dnia imprezy na Starym Rynku zaprezentują taniec „haka” i zaproszą do nauki tradycyjnych prezentacji taneczno-wokalnych oryginalnie wykonywanych przez Maorysów.

- Ng? Puna o Wai?rea, czyli Western Springs College jest jedną ze szkół, która obecnie wchodzi w skład zespołu szkół średnich ASB Secondary Schools Polyfest w Auckland i istnieje od blisko 25 lat – informują w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. - Grupa Ng? Puna o Wai?rea jest laureatem wielu nowozelandzkich konkursów i festiwali, w tym m.in. Te Ahurea Tino Rangatiratanga Competition (w latach 2013 i 2014). W roku 2015 szkoła po raz piąty uzyskała prawo do reprezentowania nowozelandzkiego regionu T?maki Makaurau podczas narodowego konkursu szkół średnich, na którym zajęła drugie miejsce.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE