Reklama

Reklama

Wiceprezydent Jacek Terebus zarobił w ratuszu znacznie więcej od swojego szefa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Wiceprezydent Jacek Terebus zarobił w ratuszu znacznie więcej od swojego szefa  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na konto prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego w 2020 roku wpłynęło 145 tys. zł. Wszyscy jego zastępcy zarobili w urzędzie miasta więcej. A ile wyniosło wynagrodzenie innych wysoko postawionych urzędników - skarbnika i sekretarza miasta?

Reklama

W biuletynie informacji publicznej zostały właśnie opublikowane oświadczenia majątkowe prezydenta miasta, jego zastępców, a także innych urzędników, pracujących na wysokich stanowiskach. Czego się z nich dowiadujemy?

Zacznijmy od szefa, czyli prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Jak czytamy w oświadczeniu, gospodarz miasta w 2020 roku zarobił 145 tys. zł brutto. Przypomnijmy, że pensja prezydenta miasta została obniżona na mocy rozporządzenia rady ministrów, wydanego w 2018 roku. Wówczas to rząd Prawa i Sprawiedliwości postanowił zmniejszyć uposażenia samorządowców o 20 proc.

Najwięcej w ratuszu zarobił były już zastępca prezydenta ds. rozwoju Jacek Terebus – 256 tys. zł brutto. Ponadto Terebus osiągnął dochód jako członek rad nadzorczych dwóch miejskich spółek: Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego – 52 tys. zł i Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – 41 tys. zł.

Zastępca prezydenta ds. komunalnych Piotr Dyśkiewicz zarobił w ratuszu 221 tys. zł brutto. Wiceprezydent również zasiada w radzie nadzorczej Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Z tego tytułu osiągnął dochód w wysokości 47 tys. zł. Ponadto Dyśkiewicz zasiada w radze nadzorczej Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Tu zarobił 35 tys. zł.

Najmniej – z wiceprezydentów – w 2020 roku zarobił Roman Siemiątkowski, odpowiadający za politykę społeczną. Jak czytamy w oświadczeniu majątkowym, było to 204 tys. zł brutto.

Skarbnik miasta Wojciech Ostrowski w ubiegłym roku zarobił w ratuszu 198 tys. zł. Ponadto Ostrowski zasiada w radzie nadzorczej PPP-T – z tego tytułu otrzymał wynagrodzenie w wysokości 48 tys. zł oraz w radzie nadzorczej Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W tym drugim przypadku jego dochód wyniósł 37 tys. zł.

Sekretarz miasta Krzysztof Krakowski zarobił w urzędzie w 2020 roku 212 tys. zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy