Reklama

Wiaty przystankowe w kształcie bramek. Za chwilę będą!

Opublikowano:
Autor:

Wiaty przystankowe w kształcie bramek. Za chwilę będą!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa montaż dwóch wiat przystankowych, stylizowanych na bramki znane z boisk piłkarskich i parkietów piłkarzy ręcznych. Jedna taka wiata kosztuje ponad 32 tys. złotych.

Trwa montaż dwóch wiat przystankowych, stylizowanych na bramki znane z boisk piłkarskich i parkietów piłkarzy ręcznych. Jedna taka wiata kosztuje ponad 32 tys. złotych. 

Niebiesko-białe wiaty staną przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych (Orlen Arena 01, piłka nożna) i ul. Batalionów Chłopskich (Siennickiego 02, piłka ręczna). Ich wymiary są zbliżone do standardowych.

- Nowością w wiatach typu bramki jest oświetlenie przestrzeni w jej wnętrzu. Jest to oświetlenie solarne, zasilane z paneli słonecznych znajdujących na postumencie, ustawionym obok. Będą to pierwsze wiaty w Płocku tak oświetlone, na razie eksperymentalnie. Oświetlenie ma działać w ten sposób, że gdy nie będzie nikogo pod dachem obiektu – LED-y przygasną, by oszczędzać energię. Gdy ktoś wejdzie pod wiatę - specjalny czujnik zwiększy siłę oświetlenia - tłumaczą w ratuszu. 

Miasto montuje też trzy nowe, standardowe, choć nie do końca, wiaty przystankowe. To przystanki Chemików OT 01 (ul. Chemików), Szpital Św. Trójcy 02 (przy pl. Dąbrowskiego) i św. Faustyny 01 (przy ul. Ciechomickiej). Wiata przy Ciechomickiej będzie węższa (tylko 50 cm), a to ze względu na szerokość pasa drogowego. Z kolei ta przy pl. Dąbrowskiego będzie grafitowo-brązowa i będzie miała inny wzór szyb - pasujący do strefy konserwatorskiej. Będzie też dłuższa i pomieści dwa tzw. city lighty. 

Przeniesiona zostaną także dwie wiaty: 

  • dotychczasowa wiata z przystanku Siennickiego 02 zostanie przeniesiona na przystanek Spółdzielcza 04 (między ul. Spółdzielczą i Piłsudskiego), gdzie mieszkańcy prosili o montaż wiaty przystankowej,
  • wiata z przystanku Orlen Arena została odmalowana i przeniesiona na przystanek Fabryka maszyn 02 przy ul. Targowej, gdzie zastąpiła wyeksploatowaną wiatę z 1997 r.
Koszt wyprodukowania i montażu wszystkich wiat to 148,6 tys. złotych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE