Reklama

Wiadukt już tęczowy. Dziś zamkną ulicę

Opublikowano:
Autor:

Wiadukt już tęczowy. Dziś zamkną ulicę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łuki wiaduktu nad Piłsudskiego pomalowano już na docelowy kolor - czerwony przechodzi w pomarańczowy, a ten w żółty. Dziś konstrukcja będzie nasuwana na tory i z tego powodu od 18.00 w środę do czwartku rano całkiem zamknięta będzie Piłsudskiego.

Łuki wiaduktu nad Piłsudskiego pomalowano już na docelowy kolor -  czerwony przechodzi w pomarańczowy, a ten w żółty. Dziś konstrukcja będzie nasuwana na tory i z tego powodu od 18.00 w środę do czwartku rano całkiem zamknięta będzie Piłsudskiego.

Prace przy budowie wiaduktu wyraźnie nabrały tempa i ostatnio prawie nie ma dnia, by coś się tam nie zmieniało. Od soboty kierowcy przejeżdżają już pod wiaduktem, co oznacza koniec zamykających się w najmniej odpowiedniej porze szlabanów, teraz na łukach wiaduktu, dotąd jaskrawożółtych, pojawiły się kolory mające stworzyć gradient - fragmenty konstrukcji przy czerwonym podeście zostały czerwone, a dalej czerwień przechodzi  w pomarańczowy, a na szczycie łuków - w  żółty. 

Jako że jutro Boże Ciało, czyli święto wolne od pracy, drogowcy wybrali właśnie środowy wieczór i czwartkowe przedpołudnie na czas całkowitego zamknięcia dla ruchu odcinka głównej arterii  miejskiej przy budowanym wiadukcie.

Piłsudskiego ma być nieprzejezdna od 18.00 w środę do 10.00 w czwartek. W tym czasie zaplanowano m.in. demontaż konstrukcji odciążających i posadowienie konstrukcji wiaduktu na przyczółkach.

Wyznaczono objazdy - kierowcy jadący  z Warszawy do centrum powinni wybrać którąś z alternatywnych tras - albo   Armii Krajowej - Żyzną - Otolińską,Graniczną - Otolińską, Wyszogrodzką albo  Piłsudskiego - Mazura - Ks. Niedzielaka - Grabówką. Z kolei jadący w stronę Warszawy z centrum powinni wybrać objazd Otolińską - Żyzną - Armii Krajowej albo  Spółdzielczą - Południową i potem  Grabówką (ewentualnie al. Kilińskiego i ul. Słoneczną do Grabówki).

Mieszkańcy Międzytorza z Dobrowolskiego i Gintera będą mogli dojechać do swoich domów tylko Graniczną i potem prywatną, będącą w fatalnym stanie drogą przy hospicjum i Coteksie.

- W razie, gdyby doszło do spiętrzenia ruchu na skrzyżowaniach Wyszogrodzka/Spółdzielcza/Południowa i Otolińska/Targowa/Pasternakiewicza, płynność przejazdu zapewni policja - zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.

Fot. Portal Płock

Czytaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE