Reklama

Wiadomo, gdzie będzie bruk. Tego miejsca nikt się nie spodziewał

Opublikowano:
Autor:

Wiadomo, gdzie będzie bruk. Tego miejsca nikt się nie spodziewał - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wiadomo, gdzie zostanie wykorzystany zabytkowy bruk odsłonięty prawie pięć lat temu podczas remontu Kolegialnej. Taka lokalizacja może zaskoczyć wiele osób.

Już wiadomo, gdzie zostanie wykorzystany zabytkowy bruk odsłonięty prawie pięć lat temu podczas remontu Kolegialnej. Taka lokalizacja może zaskoczyć wiele osób. 

Przypomnijmy: w 2012 r. drogowcy podczas remontów ulic Kolegialnej i 1 maja odsłonili piękną, czarną kostkę brukową. Po aferze z zaginioną nawierzchnią ul. Tumskiej prezydent nakazał składować wszelki odzyskany budulec w magazynie Miejskiego Zarządu Dróg. Ma on być wykorzystywany w przyszłych pracach. 

[ZT]6739[/ZT]

Przez ostatnie kilka lat bruk leżał więc w magazynie i czekał na swoją kolej. Pomysłów na jego wykorzystanie było przynajmniej kilka, a wśród nich m.in. ułożenie go na Placu Książęcym, o czym niedawno przypomniała nasza czytelniczka. Mógłby zastąpić zamieniającą się w błoto żwirową nawierzchnię. Miasto nie ma jednak takich planów.

[ZT]14535[/ZT]

Kilka miesięcy temu miasto przymierzało się także do ułożenia go na ostatnim, reprezentacyjnym odcinku Kazimierza Wielkiego, ale ostatecznie zrezygnowano i z tego zamiaru.

Teraz wiemy, gdzie znajdzie się cenny bruk, a przynajmniej jego część. Posłuży on do remontu dziedzińca ratusza.

- Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie bruku w tym miejscu, ponieważ kamienie, które posiadamy są rówieśnikami zabytkowej części ratusza  i nadadzą temu dziedzińcowi stosownego wyglądu. Dziedziniec jest ogólnodostępny dla mieszkańców i często wykorzystywany przez osoby zmierzające do zabytkowego skrzydła - wyjaśnił Hubert Woźniak z zespołu prasowego urzędu miasta. 

Remont dziedzińca ma zacząć się wkrótce i potrwać do wakacji. Całkowity koszt remontu, który obejmie poza wymianą nawierzchni też wzmocnienie fundamentów, wymianę części monitoringu, ocieplenie budynku oraz przebudowanie instalacji sanitarnych, sięgnie blisko miliona złotych. Wykonawca został już wybrany - to Firma Remontowo-Budowlana Lipowski, a trwające kilka miesięcy prace rozpoczną się wraz z poprawą pogody.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE