Reklama

Weź mamę,siostrę,babcię na badanie piersi!

Opublikowano:
Autor:

Weź mamę,siostrę,babcię na badanie piersi! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rak piersi- dla wielu z nas brzmi jak wyrok! Każda kobieta słysząc taką diagnozę, czuje się przerażona, a wiele wyobraża sobie najczarniejszy scenariusz, jaki napisało na dla niej życie. Jest tylko jedno wyjście - trzeba dmuchać na zimne i regularnie się badać. Zawsze szanse na wyleczenie rosną, im wcześniej wykryje się chorobę.

Rak piersi - dla wielu z nas brzmi jak wyrok! Każda kobieta słysząc taką diagnozę, czuje się przerażona, a wiele wyobraża sobie najczarniejszy scenariusz, jaki napisało na dla niej życie. Jest tylko jedno wyjście - trzeba dmuchać na zimne i regularnie się badać. Zawsze szanse na wyleczenie rosną, im wcześniej wykryje się chorobę.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w szpitalu Świętej Trójcy poświęconej organizacji dnia otwartego w przychodni przy Miodowej wiele mówiło się o nowotworach, nie tylko piersi, ale również szyjki macicy czy jajników. - Poprzez zorganizowanie dni otwartych, chcemy dotrzeć do jak największej liczby kobiet - mówiła szefowa płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej ZOZ Ewa Nieścierenko. - Nie możemy bać się diagnozy, musimy pozbyć się wstydu i lęku, znaleźć czas na wizytę, nawet wtedy, gdy go ciągle brakuje. Namawiajmy do badań wszystkich. Dni otwarte są skierowane nie tylko dla pań z Płocka, ale także z małych miejscowości, gdzie świadomość o zagrożeniach jest znacznie mniejsza.

Podczas dni otwartych, które zaplanowano we wtorek 29 października w poradni przy Miodowej będzie można bezpłatnie przebadać piersi, a także nauczyć się jak samej robić to prawidłowo. - Bo guzek nie oznacza nowotworu - przypominają lekarze. - A wcześnie wykryty nowotwór czasami daje wyleczyć się w 100%.

Poszliśmy na oddział ginekologiczno- położniczy w szpitalu św. Trójcy..- Chodzę do lekarza regularnie, właściwie co roku robię sobie badania – mówi nam Kasia, pacjentka we wczesnej ciąży-I właściwie tylko dzięki temu tu jestem. Przyjęto mnie na obserwację, bo lekarz stwierdził, że lepiej ewentualnie czemuś zapobiec niż potem leczyć.

- Niestety, idę do lekarza dopiero wtedy, gdy już coś naprawdę boli, i takie są skutki, że pewnie dłużej tu poleżę - przyznawała z kolei pani Iza.

Nie ma na co czekać, trzeba się wybrać na Miodową, na Dzień profilaktyki raka piersi i promocji zdrowia wśród kobiet" zorganizowany wspólnie przez Płocki ZOZ, płockie Stowarzyszenie Amazonki oraz studentów z Instytutu Nauk o Zdrowiu PWSZ i klub Pure Jatomi w galerii Mazovia.

Będzie tam można skorzystać z porady lekarskiej i dowiedzieć się, jak zapobiegać nie tylko nowotworowi piersi, ale także innym chorobom.

Dzień Otwarty w przychodni przy ul. Miodowej 2 odbędzie się we wtorek 29 października w godz. 13-18. Organizatorzy zachęcają, by zabrać ze sobą koleżanki, mamy, sąsiadki czy babcie. Wcześniej jednak trzeba zadzwonić i się zapisać - 24 364 53 50.

Fot. Lena Rowicka


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE