Reklama

Wędrówki po pięciolinii z nowymi zasadami

Opublikowano:
Autor:

Wędrówki po pięciolinii z nowymi zasadami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa pierwsze koncerty z cyklu „Wędrówki po pięciolinii” cieszyły się wielkim zainteresowań najmłodszych słuchaczy i ich rodziców.

Dwa pierwsze koncerty z cyklu „Wędrówki po pięciolinii” cieszyły się wielkim zainteresowań najmłodszych słuchaczy i ich rodziców.

Tym razem przewodnim motywem koncertu była muzyka ilustracyjna. Wiolonczelista Marcin Malikowski, oboista Marek Roszkowski, pianista Michał Zawadzki oraz Dorota Cichor grająca na instrumentach perkusyjnych zaprezentowali słuchaczom melodie, w których instrumenty muzyczne imitują dźwięki otaczającego nas świata.

Prowadząca koncert Adriana Wdziękońska tłumaczyła, dlaczego wielu kompozytorów chętnie pisze utwory ilustracyjne. Opowiadała, które z instrumentów potrafią naśladować odgłosy zwierząt i otaczającej nas przyrody. Wszystko było, oczywiście, ilustrowane odpowiednimi fragmentami muzyki.

Pierwsze dwa koncerty cyklu „Wędrówki po pięciolinii” zgromadziły bardzo liczną widownię. Organizatorzy postanowili więc, że kolejne odbywać się będą podwójnie. Już w niedzielę 30 marca najmłodsi miłośnicy muzyki będą mogli pojawić się w sali koncertowej Płockiej Szkoły Muzycznej o 10 lub 12.

Ilona Matusiak z Płockiej Orkiestry Symfonicznej poinformowała nas, że zmianie ulegnie również sposób dystrybuowania wejściówek. W poniedziałek, dwa tygodnie przed koncertem, na facebookowej stronie „Wędrówki po pięciolinii”, pojawią się o 9 dwa plakaty z zaproszeniami na koncerty o 10 i 12.

Każda osoba zainteresowana uczestnictwem w koncercie powinna swoje imię i nazwisko wpisać jako komentarz pod plakatem z odpowiednią godziną. Wejściówkę będzie można odebrać przez najbliższe cztery dni (poczynając od poniedziałku) w kasie biletowej POS przy ulicy Bielskiej 9/11 (parter).

Jednej osobie przysługuje jedna wejściówka upoważniająca do wstępu dziecko wraz z rodzicem. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego na każdy koncert będzie rozdawanych jedynie 50 wejściówek. Kasa biletowa czynna jest w poniedziałki i czwartki w godzinach 10-17, a we wtorki i środy 10-15.30.

– Organizacja dodatkowych koncertów nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów cyklu: Fundacji Grupy PERN „Przyjaźń”, Grupy Energa, Hurtowni Bobasek oraz CarpetShop – powiedziała nam Ilona Matusiak.

Najbliższe spotkanie „Muzyka na wodzie” poświęcone będzie instrumentom dętym, a jeden z jego motywów przewodnich to słynne dzieło J.F. Haendla, które po raz pierwszy wykonane zostało przez orkiestrę usadowioną na barkach pływających po Tamizie, składającą się głównie z donośnie brzmiących instrumentów dętych.

Fot. Archiwum Płockiej Orkiestry Symfonicznej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE