Reklama

We wtorek zawyją syreny alarmowe na całym Mazowszu

Opublikowano:
Autor:

We wtorek zawyją syreny alarmowe na całym Mazowszu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie bądźcie zaskoczeni dźwiękiem syren alarmowych w najbliższy wtorek między godz. 8.00 a 18.00. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenia taktyczno-specjalne pod kryptonimem RENEGADE/SAREX-19, dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie bądźcie zaskoczeni dźwiękiem syren alarmowych w najbliższy wtorek między godz. 8.00 a 18.00. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenia taktyczno-specjalne pod kryptonimem RENEGADE/SAREX-19, dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej.

W ramach ćwiczenia, we wtorek 28 maja na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzony zostanie trening systemu wczesnego ostrzegania ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza oraz praktyczne uruchomienie punktów alarmowych. W związku z powyższym w Płocku mogą zostać uruchomione syreny alarmowe, emitujące sygnały dźwiękowe określone w załączniku do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. poz. 96):

- ogłoszenie alarmu - dźwięk modulowany trwający trzy minuty,
- odwołanie alarmu - dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

Zadanie ostrzegania i alarmowania ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. W przypadku Płocka szefem obrony cywilnej jest prezydent miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE