Reklama

We wtorek planują kolejną pikietę przed budynkiem sądu

Opublikowano:
Autor:

We wtorek planują kolejną pikietę przed budynkiem sądu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizatorzy poprzedniej akcji we wtorek ponownie zapraszają wszystkich, którzy uważają, że proponowane przez partię rządzącą zmiany w sądownictwie są nie do zaakceptowania.

Organizatorzy poprzedniej akcji Łańcuch światła" we wtorek ponownie zapraszają wszystkich, którzy uważają, że proponowane przez partię rządzącą zmiany w sądownictwie są nie do zaakceptowania.  

W Polsce obowiązuje trójpodział władzy, a jednym z tych filarów jest sądownictwo, które powinno być niezależne od nacisków politycznych. Zgodnie z proponowanymi zmianami miałoby dojść do odwołania sędziów Sądu Najwyższego, wprowadzając nowych za wyjątkiem sędziów wskazanych przez ministra sprawiedliwości. Tym samym uczestnicy ogólnokrajowych protestów, którzy zjawili się ze świecami w niedzielny wieczór, uważają, że minister będzie miał narzędzie do wpływania na przebieg postępowania sądowego. Ich zdaniem PiS w ten sposób zmienia ustrój państwa.

We wtorek trwają obrady Sejmu, odbywa się pierwsze czytanie ustawy o Sądzie Najwyższym (chociaż było zapowiadane na środę), któremu towarzyszyły okrzyki „hańba” i „jak wam nie wstyd”. Zdjęcie Straży Marszałkowskiej na sali opublikowała na Facebooku posłanka Elżbieta Gapińska.

Fot. Facebook

- Czego się boicie? - pytał na sali lider Nowoczesnej, Ryszard Petru.

PiS zgłosił poprawkę, zgodnie z którą to już nie minister sprawiedliwości zajmie się wyborem sędziów Sądu Najwyższego, którzy pozostaną, tylko wskaże ich Krajowa Rada Sądownictwa.

Przed budynkiem parlamentu stoją samochody policji. Jednocześnie trwa pikieta z transparentami „Idziemy po prawo i sprawiedliwość”, „Stop niszczeniu naszych wspólnych praw”. W ogólnokrajowych mediach pojawiają się informacje, że w sali kolumnowej, w której uchwalano w grudniu budżet z powodu okupacji mównicy, trwa we wtorek montaż kamery i aparatury nagłaśniającej.

Druga odsłona akcji „Łańcuch światła” w Płocku we wtorek, 18 lipca o godz. 21.00 przed budynkiem Sądu Okręgowego przy placu Narutowicza.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE