Reklama

Ważna umowa Orlenu. Z Arabią Saudyjską

Opublikowano:
Autor:

Ważna umowa Orlenu. Z Arabią Saudyjską  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To pierwszy taki kontrakt - koncern podpisał bezpośrednią umowę długoterminową na dostawę ropy z regionu Zatoki Perskiej.

To pierwszy taki kontrakt - Orlen podpisał bezpośrednią umowę długoterminową na dostawę ropy z regionu Zatoki Perskiej. Ropa naftowa trafi do rafinerii w Polsce, Czechach i na Litwie.

Jak poinformowało biuro prasowe koncernu, Orlen podpisał długoterminowy kontrakt z Saudi Aramco, który przewiduje zaopatrzenie w surowiec na poziomie około 200 tysięcy ton miesięcznie. Umowa z Arabią Saudyjską będzie obowiązywała od 1 maja do 31 grudnia 2016 r. i zakłada opcję automatycznego przedłużenia na kolejne lata.

- To pierwsza w historii bezpośrednia umowa długoterminowa PKN ORLEN z dostawcą z regionu Zatoki Perskiej - cytuje słowa Wojciecha Jasińskiego, prezesa koncernu, biuro prasowe. -  Pokazuje nasz kierunek myślenia o strategicznej dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia koncentrujący się na współpracy ze sprawdzonymi producentami surowca z różnych regionów geograficznych i na optymalnych warunkach.  Wielokrotnie zapowiadaliśmy, że będziemy korzystać z okazji rynkowych, by osiągnąć optymalną strukturę dostaw oraz korzystne warunki finansowe i konsekwentnie realizujemy te założenia.

Służby prasowe spółki podkreślają, że Orlen „dąży do zapewnienia stabilnych dostaw surowca do rafinerii koncernu”, dlatego konsekwentnie realizuje politykę dywersyfikacji zaopatrzenia. Nie wyklucza pozyskania surowca w przyszłości z innych kierunków.

Saudi Aramco to zintegrowany koncern paliwowo-chemiczny, światowy lider w wydobyciu węglowodorów, produkcji, procesach rafineryjnych, dystrybucji i jeden z największych globalnych eksporterów ropy naftowej. Zarządza udowodnionymi zasobami ropy naftowej i kondensatu na poziomie 261,1 mld. baryłek. Dzienna produkcja Saudi Aramco to 9,54 mln baryłek dziennie. Główna siedziba spółki znajduje się w Dhahranie, w Arabii Saudyjskiej, koncern zatrudnia ponad 61 tysięcy pracowników z 77 krajów na świecie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE