Reklama

Reklama

Ważna obwodnica pod Płockiem. Jest już ogłoszenie o zamówieniu

Opublikowano: czw, 4 cze 2020 20:05
Autor:

Ważna obwodnica pod Płockiem. Jest już ogłoszenie o zamówieniu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Machina ruszyła. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała dziś, że ogłoszenie o zamówieniu, dotyczącym planowanej obwodnicy Łącka, trafiło do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. To oznacza, że postępowanie zostanie wszczęte w najbliższych dniach.

Reklama

Machina ruszyła. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała dziś, że ogłoszenie o zamówieniu, dotyczącym planowanej obwodnicy Łącka, trafiło do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. To oznacza, że postępowanie zostanie wszczęte w najbliższych dniach.

O programie budowy 100 obwodnic w Polsce na lata 2020-2030 pisaliśmy już w kwietniu br. Na liście jest 9 inwestycji mazowieckich, w tym licząca 3 km obwodnica Łącka (pow. płocki), planowana w ciągu drogi krajowej nr 60. Ma ona omijać istniejącą zabudowę prawdopodobnie po północno–zachodniej stronie DK 60.

- To nowe zadanie, którego proces inwestycyjny dopiero się rozpoczyna - przyznają w GDDKiA. - Wykonane studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe wraz z elementami koncepcji programowej oraz materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej wskażą planowany przebieg obwodnicy Łącka. Przewiduje się, że nowa droga ominie istniejącą zabudowę prawdopodobnie po północno-zachodniej stronie obecnej DK 60.  Jednoznaczny przebieg trasy klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) zostanie jednak określony w decyzji środowiskowej.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Łącka jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 60 pomiędzy Płockiem a Kutnem.Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samym Łącku. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego odbywającego się wokół Warszawy. Droga stanowi bowiem alternatywny objazd aglomeracji stołecznej po północnej stronie pomiędzy drogą S8 a autostrada A1. Będzie również stanowić uzupełnienie obwodnicy Gostynina.

Pierwszym etapem inwestycji będzie opracowanie dokumentacji w zakresie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego oraz uzyskanie decyzji środowiskowej, co jest planowane w pierwszej połowie 2023 r. Realizacja zadania jest przewidziana w latach 2026 – 2028.

Przypomnijmy, że program budowy 100 obwodnic w województwie mazowieckim zakłada budowę 9 obwodnic:
· Ciechanowa w ciągu drogi krajowej nr 60,
· Lipska w ciągu drogi krajowej nr 79,
· Łącka w ciągu drogi krajowej nr 60,
· Ostrołęki w ciągu drogi krajowej n 53,
· Pułtuska w ciągu dróg krajowych nr 57 i 61,
· Siedlec w ciągu drogi krajowej nr 63,
· Skaryszewa w ciągu drogi krajowej nr 9,
· Sokołowa Podlaskiego w ciągu dróg krajowych nr 62 i 63,
· Zwolenia w ciągu drogi krajowej nr 79.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (11)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.