Reklama

Wąsko i niebezpiecznie. Kierowcy narzekają, rowerzyści się boją

Opublikowano:
Autor:

Wąsko i niebezpiecznie. Kierowcy narzekają, rowerzyści się boją - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wąsko i niebezpiecznie - tak kierowcy i rowerzyści postrzegają ulicę Pocztową w Borowiczkach. Jazda tamtędy nie należy do przyjemności.

Wąsko i niebezpiecznie - tak kierowcy i rowerzyści postrzegają ulicę Pocztową w Borowiczkach. Jazda tamtędy nie należy do przyjemności.

Przewodniczący rady miasta, Artur Jaroszewski, złożył interpelację w sprawie przyspieszenia przebudowy ul. Pocztowej, jednej z głównych ulic tego osiedla, którą wielu mieszkańców wybiera w drodze do centrum miasta.  Argumentuje, że droga jest tak wąska, że przy wymijaniu nie mieszczą się nawet samochody osobowe (jeden musi wówczas zjeżdżać na pobocze), a przez to niebezpieczna dla kierowców i rowerzystów, którzy często tamtędy jeżdżą. Na niektórych odcinkach nie ma nawet chodnika dla pieszych.

Radny wskazuje też, że gmina Słupno przystąpiła w tym roku do remontu swojego odcinka ulicy - od granic miasta do Bielina powstaje właśnie szersza jezdnia, nowy chodnik i ścieżka rowerowa.

- W ten sposób za kilka miesięcy płocki odcinek ulicy Pocztowej będzie jedynym niezmodernizowanym  - uzasadnia Jaroszewski. - Ulica Pocztowa służy jako dojazd do centrum miasta wielu mieszkańcom sąsiadujących z nią ulic, m.in. Rybnej, Powiśla, Podwala, Roztocza, Urbanowa i Odległej.

Odpowiedzi udzielił Jacek Terebus, zastępca prezydenta ds. rozwoju i inwestycji. Jak tłumaczy wiceprezydent, miasto w tym roku koncentruje się na realizacji zadań, na które otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej. Ul. Pocztowa na takie dofinansowanie liczyć nie może, więc całość inwestycji musiałaby być zrealizowana ze środków własnych. Zgodnie z wyliczeniami Ratusza, na jej przebudowę potrzeba ok. 5 mln złotych. W tym roku pieniądze na pewno się nie znajdą. 

- Osiedle Borowiczki [...] ma otwarte działania budowlane na najważniejszych swoich ulicach - tłumaczy Terebus.- Zarówno ulica Harcerska, jak i Borowicka zmieniają się, uzyskując zupełnie nową jakość, a zakres prac obejmuje również budowę chodników i ścieżkę rowerową, których do tej pory nie było.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE