Reklama

Warto to zobaczyć. I odebrać piękny prezent

Opublikowano:
Autor:

Warto to zobaczyć. I odebrać piękny prezent - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w czwartek 13 lutego przy Tumskiej 8 w Płocku można będzie obejrzeć efekt pleneru „Szlakiem doliny Wisły”. A przy okazji otrzymać okazały kalendarz.

Już w czwartek 13 lutego przy Tumskiej 8 w Płocku można będzie obejrzeć efekt pleneru „Szlakiem doliny Wisły”. A przy okazji otrzymać okazały kalendarz.

Na sierpniową wycieczkę nad rzekę w środku lutego zaprasza Muzeum Mazowieckie w Płocku. Będzie to wernisaż wystawy „Szlakiem doliny Wisły. Inspiracje poplenerowe”, efekt pleneru malarskiego, jaki latem ubiegłego roku zorganizowały Muzeum Mazowieckie oraz Muzeum Niepodległości.

- Artystyczne spotkanie odbyło się w Stężycy, malowniczej miejscowości w województwie lubelskim. Było pierwszym z cyklu, kolejne zaplanowane są w Górze Kalwarii, Warszawie, Czerwińsku, Wyszogrodzie i w Płocku - mówi Milena Kolibczyńska z Muzeum Mazowieckiego. 

Cel? Oddanie wiślanego piękna w artystycznej interpretacji, a także utrwalenie dziedzictwa przyrodniczego, historycznego, architektonicznego Wisły. Fnałem cyklu będzie wystawa zbiorcza i album promujący królową polskich rzek.

Przy Tumskiej 8 w czwartek o godz. 17 można będzie zobaczyć prace takich artystów jak Bogusław Lustyk (komisarz pleneru), Magda Maciaszek, Iwona Ostrowska, Majid Jammoul, Iwona Kulągowska, Malina Kokoszczyńska i Jan Brodziak. W sali wystaw czasowych obejrzymy ich płótna powstałe w Stężycy, jak i te, które namalowali pod wpływem inspiracji nadwiślańską przyrodą i krajobrazem.

- Wstęp na wernisaż jest wolny, można będzie też wysłuchać krótkiego recitalu fortepianowego złożonego z kompozycji Chopina w wykonaniu Gabriela Czerniejewskiego - dodają organizatorzy z płockiej placówki.

Warto się wybrać do muzeum z jeszcze jednego powodu. Otóż dla pierwszych 50 gości wernisażu przygotowano prezent: duży, piękny kalendarz na 2020 roku w stylu art deco (na zdjęciu - jedna ze stron kalendarza). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE