Reklama

Walne w Orlenie. Nowy członek rady

Opublikowano:
Autor:

Walne w Orlenie. Nowy członek rady - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas walnego zgromadzenia wybrano radę nadzorczą Orlenu na nową kadencję. Przewodniczącą tak jak w poprzednich latach została Angelina Sarota, do rady dołączył Wiesław Protasiewicz.

Podczas walnego zgromadzenia wybrano radę nadzorczą Orlenu na nową kadencję. Przewodniczącą tak jak w poprzednich latach została Angelina Sarota, do rady dołączył Wiesław Protasiewicz.

Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy w Orlenie przedstawiciele udziałowców wybrali radę nadzorczą na nową kadencję. Jak już pisaliśmy, podczas poprzedniego walnego na wniosek skarbu państwa, który  ma najwięcej udziałów, liczebność rady ustalono na maksymalnie dziewięciu członków.

Podczas piątkowego walnego akcjonariusze zdecydowali, że przewodniczącą rady na nową kadencję będzie Angelina Sarota, która pełni tę funkcję od 2008 roku, poza nią radę tworzą: Agnieszka Krzętowska, Radosław Kwaśnicki, Mateusz Bochacik,  Artur Gabor, Adrian Dworzyński, Remigiusz Nowakowski oraz nowa osoba w radzie, czyli Wiesław Protasewicz. Były wojewoda siedlecki zastąpił na tym stanowisku Arkaadiusza Siwko, byłego prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej, który - jak pisaliśmy - w radzie nadzorczej koncernu zasiadał od stycznia br. jako kandydat skarbu państwa.

Biuro prasowe Orlenu podało następujące informacje na temat nowego członka rady nadzorczej:Wiesław Tomasz Protasewicz - absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH) w Warszawie na Wydziale Ekonomiki Produkcji, a także studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ma świadectwo kwalifikacyjne wydane przez Ministra Finansów uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
W latach 1982 - 1990 pracował w Mostostalu Siedlce, gdzie zajmował się planowaniem produkcji, a następnie eksportem. W okresie 1990-1994 pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Siedlcach jako dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego.  Od 1993 był wojewodą siedleckim, potem od 1994 roku pracował w Warszawie w spółkach prawa handlowego jako dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych. W 1998 roku został powołany do Zarządu PKP a następnie PKP S.A. i pełnił  funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego m.in. za obszar ekonomiczno-finansowy. Od 2003 roku był członkiem zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o. w Warszawie, gdzie nadzorował pion ekonomiczno-finansowy, marketing oraz wdrażanie rozwiązań informatycznych. Pod koniec 2007 roku został wiceprezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych „Operator” S.A. w Warszawie.
W okresie 1992-2009 uczestniczył w pracach rad nadzorczych wielu spółek prawa handlowego, m.in. Hydrobudowa-6 S.A. w Warszawie, WARS S.A. w Warszawie, PKP Przewozy Regionalne Sp. z o.o. w Warszawie, PSE „Centrum” S.A. w Warszawie. W większości rad pełnił funkcję przewodniczącego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE