Reklama

Walka z włamaniami.Tylko skąd wziąć kasę?

Opublikowano:
Autor:

Walka z włamaniami.Tylko skąd wziąć kasę?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Nowego Gulczewa nie rezygnują z walki o całonocne oświetlenie, które ich zdaniem może pomóc wypłoszyć włamywaczy i złodziei, którzy ostatnio uwzięli się na tę część gminy Słupna. Wymyślili, skąd można by wziąć pieniądze na ten cel.

Mieszkańcy Nowego Gulczewa nie rezygnują z walki o całonocne oświetlenie, które ich zdaniem może pomóc wypłoszyć włamywaczy i złodziei, którzy ostatnio uwzięli się na tę część gminy Słupna. Wymyślili, skąd można by wziąć pieniądze na ten cel.

Już jakiś czas temu pisaliśmy o serii włamań w Nowym Gulczewie. Przerażeni mieszkańcy, bojąc się o swój dobytek, sami postanowili wytoczyć walkę plądrującym ich domy złodziejom - m.in. domagali się od radnych włączenia całonocnego oświetlenia (w gminie uliczne latarnie palą się tylko do północy), a także rozkopali jedną z ulic, by utrudnić im ucieczkę z łupami. Ale w urzędzie tłumaczono, że całonocne oświetlenie całej gminy kosztowałoby mnóstwo pieniędzy, a z kolei rozkopanie drogi utrudniło życie nie tylko potencjalnym złodziejom, ale i wybierającym ją na co dzień mieszkańcom gminy.

- Skoro gmina nie ma pieniędzy na oświetlenie wszystkich miejscowości, to weźmy pieniądze z funduszu sołeckiego - zaproponowali mieszkańcy.

Jak informuje lokalny portal W gminie Słupno, początkowo urząd gminy nie godził się na takie rozwiązanie, twierdząc, że nie jest ono możliwe ze względów formalnych. Ale podczas ostatniej sesji rady wójt oznajmił rajcom, że po zbadaniu stanu formalnego jednak taka możliwość jest i od przyszłego roku poszczególne sołectwa będą mogły same zadecydować, czy chcą przeznaczyć pieniądze z funduszu sołeckiego na to, by latarnie uliczne paliły się całą noc, czy wystarczy im oświetlenie do północy .

Czytaj też: Protest: Nie chcemy dłużej żyć po ciemku


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE