Reklama

Walka o protezę dla ośmiolatka. Pomagają także komandosi

Opublikowano:
Autor:

Walka o protezę dla ośmiolatka. Pomagają także komandosi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 8-letni Przemek urodził się bez lewej dłoni. Aby mógł normalnie żyć, potrzebna jest kosztowna, specjalna proteza. W piątek w szkole, do której uczęszcza chłopiec, odbędzie się duża impreza połączona ze zbiórką pieniędzy.

8-letni Przemek urodził się bez lewej dłoni. Aby mógł normalnie żyć, potrzebna jest kosztowna, specjalna proteza. W piątek w szkole, do której uczęszcza chłopiec, odbędzie się duża impreza połączona ze zbiórką pieniędzy.

Drugoklasista mieszka w Zawidzu Małym w powiecie sierpeckim. Jest jednym z pięciorga rodzeństwa, rodziny nie stać na sfinansowanie zakupu protezy biometrycznej.

- Rok temu chłopiec nieśmiało stawiał swoje pierwsze kroki w szkole podstawowej w Jeżewie. Miał wiele obaw i stresów związanych z kontaktami z rówieśnikami i z funkcjonowaniem w nowym środowisku. Pomimo tego doskonale strzela i boksuje - czytamy na FB na stronie "Pomoc dla Przemka". - Inicjatywa pomocy Przemkowi w zdobyciu funduszy na protezę dłoni wyszła od jego wychowawczyni. 

Następnie do akcji dołączyli byli żołnierze 56. Kompani Specjalnej i instruktorzy Szczecińskiej Akademii Combat SGS.

- Skąd żołnierze w akcji? W ubiegłym roku wychowawczyni Przemka poprosiła mnie o pomoc - mówi Mariusz Goszczyński, sierpecki przedsiębiorca. - Jestem byłym żołnierzem 56. Kompani Specjalnej, więc skrzyknąłem kolegów, chętnie przyłączyli się do pomocy. Bo warto! To świetny chłopiec, pogodny, bardzo aktywny, bardzo dobrze gra także w tenisa stołowego.

Odbywały się już różnego typu imprezy, na których zbierano pieniądze dla ośmiolatka, zorganizowano kilkadziesiąt licytacji różnych przedmiotów na identyczny cel. To np. specjalne statuetki, wojskowe koszulki, naszywki, kubki, koszulki znanych sportowców, zaproszenia na ciekawe imprezy, unikatowe książki i wiele innych rzeczy. Wszystko to można nabyć w szczytnym ,celu, wchodząc na FB na "Pomoc dla Przemka".

- Wszystkie pieniądze ze zbiórek i licytacji trafiają na konto, którym zawiaduje tylko i wyłącznie Szkoła Podstawowa w Jeżewie - podkreśla Mariusz Goszczyński. - Nawet grosz nie może być przeznaczony na inny cel, niż pomoc dla chłopca.

Do tej pory zebrano ok. 30 tys. zł, a proteza biometryczna, która mogłaby służyć chłopcu przez najbliższe cztery lata, kosztuje ok. 50 tys. zł. Okazją do przekazania kolejnych datków będzie piątkowa (15 listopada) impreza w SP w Jeżewie pod tytułem "Bezpieczeństwo, zagrożenia i empatia w szkole", przygotowana przez  byłych komandosów i wójta gminy Zawidz.

W godz. 9-14 zaplanowano mnóstwo atrakcji, będą pokazy strażaków, policjantów, strzelnica, konkursy, licytacje, symularro jazdy motocyklem, pokazy ratownictwa. Goście specjalni to Janek Fabiańczyk - Majami, Arek Kopaczewski (disco polo) oraz raper Sova (Dominik Gudowski). Wstęp oczywiście jest wolny. 

Zapraszamy do Jeżewa! A jeśli ktoś chce pomóc Przemkowi i finansowo wesprzeć akcję, za którą stoją i ręczą byli żołnierze 56. Kompanii Specjalnej, może wpłacić pieniądze na konto bankowe BS w Zawidzu - nr 95904210550390022830000020 z dopiskiem „Pomoc dla Przemka”.

To nie koniec działań dla 8-latka z Jeżewa. Komandosi już planują dużą imprezę plenerową wiosną przyszłego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE