Reklama

Wakacje w Płocku nie muszą być nudne. Ruszył nabór na projekty

Opublikowano:
Autor:

Wakacje w Płocku nie muszą być nudne. Ruszył nabór na projekty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka ogłosiła konkurs "Wakacje w Płocku na wesoło", w którym organizacje pozarządowe mogą się ubiegać o dofinansowanie na organizację letnich zajęć dla dzieci. Walczyć można o 80 tys. złotych.

Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka ogłosiła konkurs "Wakacje w Płocku na wesoło", w którym organizacje pozarządowe mogą się ubiegać o dofinansowanie na organizację letnich zajęć dla dzieci. Walczyć można o 80 tys. złotych.

Już po raz piąty fundacja ogłasza letni konkurs. Do tej pory sfinansowano 30 projektów, z których skorzystało 9 tysięcy młodych płocczan. 

- Dzieci i młodzież są dla nas ważną grupą, a latem mają ograniczoną możliwość spędzania wolnego czasu w sposób mądry i bezpieczny. Zapraszamy wszystkie płockie organizacje pozarządowe do aplikowania po środki - zachęcała Marzena Kapuścińska, prezeska fundacji. 

Organizacje mogą ubiegać się o sfinansowanie swoich przedsięwzięć, które są skierowane do dzieci w wieku 5-16 lat. W konkursie mogą startować organizacje pozarządowe, które posiadają osobowość prawną, a więc stowarzyszenia (także kościelne), fundacje i kluby sportowe. - Niestety nie możemy wspierać dzieci spoza naszego miasta - mówiła Kapuścińska. 

Projekty będą oceniane według kilku kryteriów - muszą zapewniać kreatywne spędzanie czasu, być nowatorskie, wyrównywać szanse i mieć pozytywne walory edukacyjne. Dobrze postrzegane będą takie, które przewidują codzienne spotkania i są skierowane do jak najszerszej grupy, w sposób bezpośredni i pośredni. Przykładowo jeśli będą to zajęcia i turnieje sportowe, rodzice mogą przecież kibicować swoim pociechom. Rekrutacja musi być też otwarta i powszechna.

- Nie można ograniczać się np. do zawodników danego klubu. Chodzi o zapewnienie udziału jak największej grupy młodzieży - tłumaczyła Kapuścińska. 

Fundacja nieco zmieniła zasady ubiegania się o środki. Zrezygnowano m.in. z minimalnej i maksymalnej kwoty dofinansowania. Teoretycznie więc jedna organizacja może zgarnąć całą pulę. Dopuszczono także organizację wyjazdów w pobliże Płocka.

Projekty można składać do 19 maja. W przypadku wysyłania dokumentów pocztą liczy się czas ich wpłynięcia do fundacji. Najpóźniej 9 czerwca zostaną ogłoszone wyniki konkursu. 

Konkurs ufundowali Urząd Miasta Płocka, PKN Orlen oraz Basell Orlen Polyolefins.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE